Polska na EXPO

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3644 przez Yao laoshi
Mnie się nie chciało wystawać w kolejkach, a i czasu na to w zasadzie nie miałem, więc większość pawilonów obejrzałem tylko z zewnątrz, a w środku różne takie dość "egzotyczne".

Korea Północna (debiut na Expo) - bardzo siermiężna propaganda, z filmami nakręconymi ewidentnie w głębokich latach 80-tych ubiegłego wieku.
Namibia (stoisko w zbiorowym pawilonie afrykańskim) - bardzo skromnie (kraj niewielki i biedny), ale znakomicie zrobiona prezentacja na ekranie dotykowym; profesjonalnie opracowana i wywołująca przemożną chęć odwiedzenia tego kraju.
Wenezuela - dziwaczne hasła o rewolucji i socjalizmie powiewające na uciętych roletach wertykalnych (chyba najbardziej nieczytelna ekspozycja na Expo)

Ciekawe są też niektóre pawilony postawione w strefie "najlepszych praktyk miejskich" na Puxi, np. Montrealu, Madrytu czy Ningbo.

Polski pawilon rozczarowuje przede wszystkim różnicami w stosunku do pierwotnego projektu. Gdyby został zrealizowany, byłby to pawilon z pewnością znacznie atrakcyjniejszy. No i ta sklejka...

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3650 przez Camillvs
Polski chaos. Słyszałem, że nie było jasne kto tak na prawdę jest odpowiedzialny ze strony polskiej za to i robiły to jakieś dwie nielubiące się wzajemnie instytucje...

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3656 przez YLK
Zgadza sie, PARP i PAIZ nie przepadaja za soba. Ich wspolpraca ponoc wynikla stad, ze chinscy organizatorzy zarzadali, by pawilony byly prowadzone przez firmy, ktore maja swoje przedstawicielstwa w Chinach. PARP, ktory zawsze organizowal nasza obecnosc na Expo, nie ma takiego, i musial z koniecznosci znalezc partnera. Wybral PAIZ.

A co do roznicy miedzy zrealizowana wersja polskiego pawilonu a projektem, to nalezy sobie uswiadomic, ze drastycznie obcieto wielkosc przeznaczonych srodkow. Dobrze, ze w ogole jestesmy na Expo, plamy nie dalismy, moglo byc lepiej, ale nie jest znowu tak zle.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3658 przez Yao laoshi

A co do roznicy miedzy zrealizowana wersja polskiego pawilonu a projektem, to nalezy sobie uswiadomic, ze drastycznie obcieto wielkosc przeznaczonych srodkow. Dobrze, ze w ogole jestesmy na Expo, plamy nie dalismy, moglo byc lepiej, ale nie jest znowu tak zle.

Cóż, niewiele brakowało, a byśmy się wycofali - taka decyzja została nawet przez rząd podjęta w lutym 2009 roku, po czym (po tygodniu) rząd zmienił zdanie i uznał, że to by jednak była kompromitacja, więc "tylko" obcięto budżet o 75%.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3659 przez Camillvs
A uwagę medialną to chyba obcięto o 99 % ;) W polskich mediach nie było chyba zbyt dużo miejsca na expo, a niby to spora impreza ogólnoświatowa.

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3661 przez Bolanren
http://biznes.onet.pl/skonczyly-sie-pieniadze-na-expo,18572,3283577,1,prasa-detal
Kasa na obsługe pawilonu sie konczy.
Tak na marginesie słyszałem ze Polska kupiła ziemie pod nasz pawilon (nie wynajem). Nie wiem na jakich warunkach i czy to prawda ale od kilku osób słyszałem o tym. Moze ktos wie cos wiecej i jak mozemy tą parcele wykorzystac w przyszłosci?

Czas generowania strony: 0.191 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba