Patenty na wymówienie tonów

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu - 1 rok 4 miesiąc temu #7356 przez Briee
Jak w temacie, chciałam dokładniej dopytać o ton drugi - absolutnie sobie z nim nie radzę. Ujdzie, jeśli mówię sylabę powoli, akcentuję ją trochę tak, jakbym zadawała pytanie w języku polskim. Niestety, podczas szybkiej mowy i gdy pojawia się więcej tonów, mój głos zwyczajnie nie daje rady. Makabrą jest... moje własne imię, w którym pojawiają się dwa tony drugie obok siebie. Z innymi tonami się tak nie męczę, pierwszy i czwarty to banał, a w trzecim wymawiam dźwięk delikatnie podwójnie, wtedy głos wpada w "dołek" między dźwiękami i buja się tak, jak powinien - w każdym razie nauczyciel się nie czepia, a podobno kobiety czasami mają z tym tonem kłopot, nie potrafią obniżyć głosu :D
Ostatnio zmieniany: 1 rok 4 miesiąc temu przez Briee.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu #7364 przez smokow

Briee napisał: Jak w temacie, chciałam dokładniej dopytać o ton drugi - absolutnie sobie z nim nie radzę. Ujdzie, jeśli mówię sylabę powoli, akcentuję ją trochę tak, jakbym zadawała pytanie w języku polskim. Niestety, podczas szybkiej mowy i gdy pojawia się więcej tonów, mój głos zwyczajnie nie daje rady. Makabrą jest... moje własne imię, w którym pojawiają się dwa tony drugie obok siebie. Z innymi tonami się tak nie męczę, pierwszy i czwarty to banał, a w trzecim wymawiam dźwięk delikatnie podwójnie, wtedy głos wpada w "dołek" między dźwiękami i buja się tak, jak powinien - w każdym razie nauczyciel się nie czepia, a podobno kobiety czasami mają z tym tonem kłopot, nie potrafią obniżyć głosu :D

hej, ja tez średnio sobie z ytym radze, chyba nie mam jakiś wybitnych zdolności językowycyh a moze to jest kwestia sumiennosci w uczeniu i da suie to wypracowac??? jak długo już się nad tym męczysz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.211 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba