"Mówimy po chińsku" Lin Kai-yu, Katarzyna Pawlak

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #5475 przez Tfor
Witam!
Do tej pory byłem raczej biernym użytkownikiem (lurkerem :(), ale jednak postanowiłem napisać przynajmniej tego jednego posta ;).

Czy ktoś z forum słyszał (bądź też miał do czynienia?) o książce, której tytuł jest zawarty w nazwie tematu?

"Mówimy po chińsku"
Autor: Lin Kai-yu, Katarzyna Pawlak
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-214-1389-1
L.stron: 444+192
Rok wydania: 2009
Oprawa: miękka
Format: 23,8 x 16,8

Podręcznik języka chińskiego na poziomie podstawowym do nauki samodzielnej lub pod kierunkiem nauczyciela. Zawiera 15 lekcji, na które składają się dialogi (w późniejszych lekcjach także czytanki), objaśnienia leksykalne i gramatyczne, ćwiczenia oraz informacje dotyczące chińskiej kultury i tradycji - każda część lekcji wyróżniona określonym kolorem, co ułatwia uczącemu się orientację w materiale. Lekcja wprowadzająca jest poświęcona nauce pisania znaków oraz rozróżniania tonów (z wykorzystaniem CD). Pisownia uproszczona i tradycyjna. Słownik chińsko-polski (także według pinyinu) i polsko-chiński, klucz do ćwiczeń. Do podręcznika dołączono płytę CD z nagranymi tekstami i ćwiczeniami wymowy oraz zeszyt do pisania znaków. Barwna szata graficzna.

Zamierzam przysiąść 'lepiej' do nauki mandaryńskiego, gdyż do tej pory uczyłem się jedynie z materiałów dostępnych w internecie. Niestety w moim przypadku lepiej idzie nauka z książek, materiałów 'które mam w łapie, na półce..', tak więc zamierzam zaopatrzyć się w stosowną książkę (lub też książki).
Niestety jestem skazany na bycie 'totalnym samoukiem', gdyż najbliższe miejsce, gdzie mógłbym zapisać się na kurs językowy jest oddalone o prawie 200km...

Pod tym linkiem znajdziecie wersję 'preview' [62 strony] ww. książki, może dzięki temu będzie Wam łatwiej wywnioskować, czy dany tytuł jest książką dobrą? Czy też reprezentuje poziom wydawnictw jak Edgard, których kursy nie odbiegają w niczym od standardowych rozmówek z nagraniami audio?
http://www.interlin.pl/templates/img/pliki/ksiazka.pdf

Czy może polecacie coś lepszego dla początkującego? Słyszałem dużo pozytywnych opinii na temat anglojęzycznych serii "Integrated Chinese" oraz "New Practical Chinese Reader", lecz chciałbym od początku zacząć najlepiej z książką po polsku, by móc jak najlepiej bez żadnych nieporozumień przyswoić podstawy mandaryńskiego.

PS. Jako że wiele osób na różnych forach już mnie o to pytało, napiszę i tutaj jako odpowiedź na ewentualne pytania.
Tak, wiem, że nauka samemu mandaryńskiego będzie bardzo trudna. Biorę pod uwagę takie rzeczy jak tonalność i duża liczba znaków :P.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #5534 przez Kierownik
Owszem, jestem na kierunku azjatyckim i korzystamy z tej książki w ramach nauki języka chińskiego. Jestem dość przejrzysta, intuicyjnie napisana, przyjemnie się z niej korzysta. Nasze lektorki wychwyciły już kilka drobnych błędów, aczkolwiek nie uniemożliwiają one komunikacji.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #5536 przez WangBin
Książka jest całkiem fajna, osobny zeszyt do pisania znaków, wszedłem w jej posiadanie kilka lat temu licząc że będzie mi pomocna w nauce, przekartkowałem ale niestety nie skorzystałem z niej wcale. Na zajęciach w IK korzysta się z innych podręczników.
Radziłbym Ci jednak oprócz nauki z książek mieć kontakt z żywym lektorem. Jeśli nie znajdziesz w swojej miejscowości żadnego chińczyka/chinki którego mógłbyś namówić na bycie nauczycielem to proponowałbym Ci zapisać się na jakiś Internetowy lektorat typu skypowego. Jest tego masa w Internecie. Trzeba trochę poszukać. Dobrze mieć kogoś, kto na bieżąco będzie poprawiał błędy wymowy, i z kim w przyszłości możnaby ćwiczyć dialogi.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #5537 przez ril

Dobrze mieć kogoś, kto na bieżąco będzie poprawiał błędy wymowy, i z kim w przyszłości możnaby ćwiczyć dialogi.

Jeśli znasz dobrze angielski to polecam http://www.sharedtalk.com/ Rejestrujesz się, a potem czatujesz na Chińczyków, którzy właśnie dołączyli (największa szansa, że są aktywni :) ) i proponujesz wspólne czatowanie na Skype'ie celem wzajemnego uczenia wymowy.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #5677 przez Darcaine
Owszem, Sinologia na KUL korzysta z tego podręcznika na I roku ;)

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #5703 przez petrost
Hej,
ja też się uczę z tej książki - jest naprawdę fajna, ale znalazłem też fajną opcję na uzupełnienie nauki.
Uczę się w internecie na multikurs.pl. Jest fajny kurs do nauki słówek :)

Czas generowania strony: 0.417 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba