Jak rozpocząć walkę o lepsza przyszłość -studia CN

Więcej
7 miesiąc 6 dni temu #7566 przez laowai
Przypadkowo buszując po Internecie natrafiłem na to forum i myślę że trafiłem w dobre miejsce w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania które mnie nurtują.
Otóż sprawa wygląda tak, od dłuższego czasu jestem zainteresowany studiowaniem w Chinach. Chciałbym podjąć studia w tym kraju i uzyskać dyplom z Chińskiej uczelni. Oczywiście na pierwszym miejscu stawiam naukę języka ale oprócz tego chciałbym jeszcze pozyskać inną praktyczną wiedze i konkretne wykształcenie. Wiem że studia prowadzone w języku Chińskim czasami są abstrakcją nawet dla osób posiadających HSK 5 czy nawet 6 (słownictwo specjalistyczne itp.) dlatego celuję w programy prowadzone w języku angielskim. Miasta na które jestem zorientowany to: Pekin, Szanghaj, Hongkong.
……
Jednakże totalnie nie wiem jak się za to zabrać, w jakim miejscu wystartować, jak się dostać na takie studia, jak uzyskać stypendium rządu Chińskiego i jak spiąć to w całość żeby zrealizować taki plan. Dlatego zwracam się do was jako starszych kolegów i bardziej doświadczonych znawców Chińskiego tematu z prośbą o doradztwo w tej sprawie.

Żeby było wam łatwiej oszacować moje szanse i lepiej poznać moją osobę napisze kilka podstawowych faktów na swój temat.
Mam 22 lata. Ukończyłem studia licencjackie na kierunku „Hospitality and Tourism management”. Studiowałem w systemie double degree na uniwersytecie w Finlandii i w Polsce. Obecnie pracuję w branży produkcyjnej. Nigdy oficjalnie nie uczyłem się jezyka Chińskiego, uczyłem się go tylko i wyłącznie na własną rekę, nigdy nie przystępowałem do egzaminu HSK – wiem że to spory minus przy aplikacji na studia w Chinach ale nie mogę zmienić przeszłości i teraz chce to zmienić i naprawić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 miesiąc 3 dni temu #7568 przez Monkey
Siema, masz tutaj wszystko: www.csc.edu.cn/Laihua/indexen.aspx
Wersja chińska nieco bardziej przejrzysta, ale jak musisz to skorzystaj z anglojęzycznej.
Wybierasz prownicje albo miasto, potem konkretną szkołę. Kierunki są wypisane i ceny, większość po chińsku, ale są też po angielsku, więc szukaj. Wszystko rozpisane, plus jak się porozglądasz dobrze po tej stronce to znajdziesz masę przydatnych informacji. Powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba