Praca i studia w Chinach

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #7552 przez spychu1993
Nimen Hao,

Zacząłem chiński na Uniwerku Śląskim 2 lata temu, jednak z powodów osobistych zrezygnowałem i uczyłem się na własną rękę.
Postanowiłem, że nie chcę siedzieć w PL. Byłem na wakacjach w Chinach i zostałem oczarowany. Chcę tam wrócić na studia bądź do pracy. Teraz następująca sprawa to: czy nie będąc już studentem, ale mając np. zdany egzamin HSK na poziomie 4, mogę się ubiegać o stypendium w Chinach?? Znam kilku Chińczyków co uczyli na mojej uczelni i myślę, że mogli by mi jakieś rekomendacje napisać. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #7553 przez Monkey
Powinno być bez problemów z tym stypendium. Nie zapomnij o HSKK, na większość stypendiów Instytutu Konfucjusza są one potrzebne. Sprawdź sobie na różnych instytutach różne rodzaje stypendiów i podejmij decyzje.

W tytule dorzuciłeś też pracę, ostrożnie z tym. Tzn. można się łapać jakichś robótek, ale na wizie studenckiej nie rozkręcaj bóg wie czego :P
Powodzenia
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 2 tygodni temu przez Monkey.
COM_KUNENA_THANKYOU: spychu1993

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #7554 przez spychu1993
O, to super. Wisz, z tą pracą, to już miałem pomysły na własny biznes, ale wtedy miałem szanse na wizę prywatną, na zaproszenie (miałem taką na wakacje). Niestety to już nie ważne. Rozumiem, że pod nazwą instytutu masz na myśli uczelnie?
Czyli mógłbym wpaść do starej uczelni, pokazać wyniki HSK, może nawet bym zdobył rekomendacje bo jakieś znajomości mi zostały i wio.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #7558 przez Monkey
Może nawet bez pokazywania HSK się obejdzie ta rekomendacja :P Dasz czekoladę i pewnie też będzie, jeśli cię tam wykładowca jeszcze pamięta.

Miałem na myśli któryś z rozsianych po Polsce Instytutów Konfucjusza. Kiedyś skorzystałem ze stypendium przez ten wrocławski Instytut Konfucjusza. Pamiętam, że nieco zawiłe były rejestracje na stronach internetowych do aplikowania na stypendium. Było tam kilka podstron i się potrafiły zresetować dane na przykład. I troszkę innych rzeczy jeśli chodzi o papieryzację tego wszystkiego. Ale jak będziesz trzymał rękę na pulsie, ew. ktoś ci to będzie koordynował to na prawdę nie powinno być problemów.

Czas generowania strony: 0.148 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba