Jakie miasto na stypendium?

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #7349 przez Briee
Witam wszystkich :)

Planuję wyjazd do Chin na stypendium, rok 2017 wydaje mi się najbardziej realny. Zbieram informacje na temat miast, chciałabym mieć jakieś upatrzone uczelnie. Postanowiłam zignorować Szanghaj i Pekin, myślę o czymś mniejszym. Chciałabym, żeby było to miejsce ze stosunkowo łatwym dostępem do kultury na dobrym poziomie i sektorem IT (lub inny w kierunku naukowego). Na razie w miarę ciekawe wydają mi się Xi'an i Czengdu, zwłaszcza to drugie wydaje się warte przyjrzenia bliżej.

Czy mógłby ktoś napisać mi więcej o tych miastach albo zasugerować jeszcze jakieś miejsca?

Z góry dziękuję ^_^
Ostatnio zmieniany: 1 rok 5 miesiąc temu przez Briee.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #7353 przez krepa
Sektor IT to faktycznie specjalność Chengdu. Mamy tu największe chińskie i międzynarodowe firmy działające na tym polu. Rzuć nazwę - pewnie jest. Sam studiuję na lokalnej politechnice, podobno najlepszej w regionie ( UESTC ).

Szkołę zdecydowanie polecam, jednak ma też swoje minusy. Nauczanie Chińskiego z pewnością nie stoi na najwyższym poziomie, tutaj dużo lepszy jest Sichuan University. Natomiast jeżeli chodzi o administrację, ciało pedagogiczne czy kampus, to UESTC zdecydowanie wygrywa z SU. Ciężko mi porównywać z innymi uczelniami w Chengdu, bo ich nie znam.

Miasto, Chengdu - najlepsze miasto w Chinach :P , no ale tutaj również muszę to powiedzieć - ma swoje minusy. Mógłbym dużo opisywać, ale diabeł tkwi w szczegółach. Tutaj zapraszam innych do dyskusji w której z chęcią wejdę w polemikę na temat wyższości Chengdu nad innymi "pod-miastami" :P :lol:

Pekin czy Shanghai to wysoko rozwinięte miasta na światowym poziomie, nie ma tych "uroków" mniejszych miast.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #7355 przez Briee
A mógłbyś powiedzieć, czy jest jakaś uczelnia w Czengdu, którą lepiej omijać szerokim łukiem?

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #7357 przez krepa
Nic na ten temat mi nie wiadomo.

Ogólnie na Sichuan University, jeżeli chcesz jechać na kurs językowy ze stypendium, to przygotuj się na wynajem mieszkania, bo warunki w akademiku są fatalne. Do tego administracja szkoły jest skrajnie nieprzychylna.
Na innych uniewerkach warunki są dużo lepsze, ale zawsze coś za coś - jest przewaga osób z czarnego lądu i muzułmanów, którzy uwielbiają zaczepiać białe kobiety oraz robić imprezy do rana w pokojach. Ja z ulgą uciekłem z akademika, bo na fatalne warunki składali się właśnie studenci z afryki i bliskiego wschodu.
Za to SU ma zdecydowanie wyższy poziom nauczania j. chińskiego i pewnie nauczania w ogóle, oraz przewagę studentów z Ameryki czy Europy.

Unikać polecić mogę jedynie Soutwest University w Chongqing, no ale to inne miasto...

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #7447 przez fistaszek
Skoro w stypendium zawarte jest zakwaterowanie, to kiedy zamiast akademika wynajmę mieszkanie to dalej będę dostawać na nie pieniądze?

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #7450 przez machinger
Nie, pieniędzy na wynajęcie mieszkania poza kampusem nie dostaniesz. Generalnie w Chinach studenci mieszkają w akademikach i wynajmowanie mieszkań tak jak w Polsce nie zdarza się często, tylko wśród obcokrajowców. Jeśli masz stypendium, które obejmuje również zakwaterowanie w akademiku to w tym wypadku uczelnia zwalnia Cię z opłacania akademika "z własnej kieszeni", ale jeśli wynajmiesz mieszkanie poza kampusem to uczelni to nie obchodzi i wszystko płacisz z własnej kieszeni.

Czas generowania strony: 0.223 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba