Stypendia w Chinach

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu - 2 lata 1 miesiąc temu #7053 przez krepa
A szanowna fundacja nie idzie z duchem czasu, czy po prostu przycina sobie troszkę na stypendiach? :silly:

Jakiekolwiek ułatwienia w otrzymywaniu stypendium, czy to rządowego czy innego kwituję tym co już napisałem kiedyś w innym temacie:

(...) nie wszyscy chcą uzyskać takie stypendium żeby wyjechać do Chin celem edukowania się. Czasami jest to tylko sposób na pasożytniczy byt leniwych jednostek, których niesłuszna egzystencja, na równych z pracowitymi ludźmi przywilejach, woła o pomstę do nieba.

Stypendia to nic innego jak pieniądze za darmo. Im łatwiejszy będzie dostęp, im więcej informacji on-line, im mniej wysiłku będzie trzeba włożyć, tym bardziej będzie to przyciągało margines społeczny. Ludzi, którzy kombinują "jak zarobić, a się nie narobić" jest bardzo dużo. Owocuje to tym, że w Chinach będzie coraz więcej ludzi z marginesu, czasem skrajnego. Macie przyjemność przebywać z alkoholikami i menelami?

Poza tym, to psucie rynku. Nikt nigdzie nie daje gotowej recepty na uzyskanie stypendium, nie bez powodu. Kogoś kto nie jest na/po sinologii, albo nie mieszka w Chinach, albo już się gdzieś usytuował zawodowo, to kompletnie nie obchodzi. To jest ignorancja w czystej postaci.

Wnoszę o usunięcie całego tematu, jako szkodliwego dla społeczności sinologicznej.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 1 miesiąc temu przez krepa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #7054 przez Fundacja PACE
Po pierwsze, nie ma Pan , Panie krepa żadnego uzasadnienia do oczerniania Fundacji!

Po drugie, Fundacja PACE zajmuje się współpracą akademicką a nie wyłudzaniem pieniędzy, jak Pan krepa insynuuje. Jedna z naszych uczelni partnerskich poprosiła nas o znalezienie w Polsce osób zainteresowanych studiowaniem w Mundanjiang. Ma bowiem dużą pulę stypendiów zarówno rządowych jak i z Prowincji Heilongjiang dla studentów m.in. z Polski.

Po trzecie , uważam , że niesprawiedliwe jest wrzucanie wszystkich studentów ubiegających się o stypendia na studiach w Chinach do jednego worka z , tu cytuję: " alkoholikami i menelami".

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu - 2 lata 1 miesiąc temu #7056 przez krepa
Droga fundacjo, post był kierowany również do innych osób w tym temacie, więc proszę się nie awanturować.
Proszę mi pokazać w którym miejscu fundację oczerniam?

Po drugie, Fundacja PACE zajmuje się współpracą akademicką a nie wyłudzaniem pieniędzy, jak Pan krepa insynuuje.

Wow. Przyznam szczerze, że nawet mi przez myśl nie przeszło "wyłudzanie pieniędzy", a co dopiero żeby to napisać. Nawet nie chce wiedzieć skąd się to wzięło :whistle: Proszę nie wciskać ludziom słów w usta.

Po trzecie , uważam , że niesprawiedliwe jest wrzucanie wszystkich studentów ubiegających się o stypendia na studiach w Chinach do jednego worka z , tu cytuję: " alkoholikami i menelami".

Proszę czytać ze zrozumieniem i nie odnosić się do wyrwanych z kontekstu cytatów. To żałosna próba manipulacji.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 1 miesiąc temu przez krepa.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #7065 przez Fundacja PACE
Panie Krepa,
Nie będę kontynuować tej dyskusji, gdyż uważam , że to forum nie jest na to odpowiednim miejscem.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyjazdem na stypendium do Mundanjiang lub na szkoły letnie do Tianjin, Yangling lub Shangrao, zapraszam do kontaktu z Fundacją PACE.
pacefoundation.com/pl/site/show/id/16

pozdrawiam :)

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7245 przez TomaszP
Nie widzę, sensu tworzenie nowego tematu, więc podepnę się pod ten... W końcu temat ten sam ( no prawie...:))

Cześć !
Udało mi się uzyskać stypendium konfucjańskie, i przepełniony szczęściem, ale i obawami powoli będę się pakował... :) Mam w związku z tym parę pytań...
Podzielił by się ktoś informacją jak obejść greatfirewall? Brak facebooka jakoś przeżyje ( choć tez by się przydał) , natomiast wizja odcięcia od googli mnie przeraża.. Na jakiej zasadzie obchodzi się tarczę ? A czy aplikacje googleowskie działają? Np. google maps ? Jak to wygląda na telefonie ,a jak na komputerze ? Czy messenger zadziała?
Kolejną rzeczą jaka mnie interesuje jest telefonia korówkowa... Czy telefon przywieziony z polski ( Samsung Note 3 Neo) , będzie działał bez problemu po włożeniu chińskiej karty sim? Wyczytałem ze tak, bo teraz wszystkie telefony są wielozakresowe, ale chciałbym się upewnić … Dodatkowo jaką chińska sieć wybrać? Zależy mi głównie na internecie w telefonie (skype itd..) . A jak wygląda dostęp do darmowego wifi w centrum?
Następnym pytanie mam natury logistycznej... Powoli do mnie dochodzi, że może być bardzo głupie to co zamierzam zrobić, no ale cóż.. do odważnych świat należy.. Uczelnia, które mnie przyjęła mieści się w Tianjinie, z racji dużo tańszych biletów polecę, do położonego „nieopodal” Pekinu, i stamtąd będę do Tianjinu chciał się dostać koleją magnetyczną.. Jakieś rady, wskazówki od siedzących w Pekinie? ;) Przyznam ,że się boję, bo wszędzie wyczytuje ze w chinach będą mnie (białego) chcieli na każdym kroku „wydymać” (czyt. oszukać) :D Czy owa kolej jeździ przez lotniska ? ( bilet będe kupował w tym tygodniu- więc jeszcze dokładnie nie wiem na którym wysiądę) .
Hmm.. na ta chwilę pytań by było na tyle... ale jeszcze na pewno na coś wpadnę. Myślę, że takie informacje będą przydatne nie tylko mnie. Z góry dziękuje za rady i odpowiedzi !

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7247 przez krepa

Na jakiej zasadzie obchodzi się tarczę ?

Programy, które nazywają się VPN. Są płatne oraz darmowe. Płatne nie zawsze są dobre, mogą być niestabilne i często dosyć drogie. Darmowe nie zawsze działają. Słyszałem głosy, że Astrill jest niezawodny, ale powiem szczerze, że u mnie w akademiku miał problemy. W ogóle mam problemy z łączem, strasznie niestabilne. Ale za to tanie. Płatne VPNy mają często świetne wersje na androida czy iOS. Poczytaj, poszukaj.
Od Googla nic nie działa.

Co do Skype to nie miałem problemów, chociaż od roku nie używałem - tutaj takie rzeczy się mogą zmienić w mgnieniu oka. Stabilność zależy od łącza. Łącze zależy od tego ile pieniędzy za nie zapłacisz. Szczerze jednak wątpię, żebyś na internecie mobilnym sobie pogadał na Skype z kamerką. Głowy jednak nie dam.

SIMy powinny wszystkie działać, ale uważam że z telefonami kupionymi w PL jest jakaś niezgodność co skutkuje gorszą jakością połączeń, gorszym zasięgiem i problemami ze stabilnością internetu. Ja mam S3 kupione w T-Moble w Polsce i raczej narzekam, głównie na internet, którego nie ma jak jest potrzebny. Nie ma znaczenia czy płacę 60 czy 8 yuanów miesięcznie (tutaj pre-paid to coś jak u nas mix, nic innego nie ma).
Do wyboru masz trzech monopolistów: China Mobile, Telecom i Unicom. Raczej wszystko nastawione na wyzyskiwanie klienta, oferta niezrozumiała, nawet jak śmigasz z chińskiego.

Tak, często chcą wydymać, ale nie tylko białych, chińczyków też. Najczęściej są to taksówki i inne podwózki, ale też szemrane hotele czy jakiś smrodliwe knajpy bez menu. Taxi bierz z oznakowanych postojów. Czasami, np. u mnie w Chengdu jest tak, że niektóre taksówki nie mogą poza pewne rejony wyjeżdżać na licznik, wtedy płaci się to co na liczniku + 50% tej kwoty. Wydawałoby się, że to jakieś oszustwo, ale tak nie jest. W Pekinie za to podobno potrafią zainstalować sztuczny licznik, lepiej się wcześniej dowiedzieć ile powinna taksówka wynieść. Zawsze można postraszyć policją.

Czas generowania strony: 0.235 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba