Stypendia w Chinach

Więcej
2 lata 1 tydzień temu - 2 lata 1 tydzień temu #7255 przez krepa
Są pakiety, albo wybierasz kartę-starter z pakietem nastawionym na dzwonienie/smsy albo na internet. Są też inne, biznesowe, podróżnicze..., szczerze to się w tym gubię. Do tego dokupuje się jakieś inne pakiety, tego jest masa, np. smsowe czy dodatkowy internet, w zależności od potrzeb. Internet mobilny ogólnie dzieli się na prowincjonalny (działający w obrębie danej prowincji) oraz krajowy. Trzeba osobno sobie je dokupywać/uaktywniać. Karta kupiona w Pekinie może okazać się błędem w Tianjin, bo tam może już obowiązywać ją roaming. Wiem, że trzy lata temu tak było w Chongqing vs. Chengdu, teraz to znieśli. Nie wiem jak w stolicy.

Poniżej "cennik" za pakiet internetowy w China Mobile (ogólnie nie polecam, ale innych nie znam, nie używałem):
http://img1.shop.10086.cn/goods/t2g6t7zmw5ef7rwnv_740x7200

Jak mnie zapytasz jaki ja mam pakiet, to ci powiem, że nie mam pojęcia, nie mogę tego sprawdzić nigdzie. Ogólnie znalazłem kartę na ziemi w akademiku, mam podstawę 8元 miesięcznie (tego nie ma w ofercie, więc nie mam pojęcia jak to możliwe) + 30元 za wifi w akademiku (tak, są sprzężone razem). W tym 8元 mam 30Mb prowincjonalnego 3G. W tym 30元 mam fatalne wifi, ale bez limitu na terenie akademika oraz 370Mb internetu mobilnego gratis (czyli razem 400Mb). 2Gb to bardzo dużo, raczej drogo cię to wyniesie.

Brzmi to troche jak parodia jakaś

Popracuj dla Chińskiej firmy to zobaczysz co to jest parodia :silly:
Ostatnio zmieniany: 2 lata 1 tydzień temu przez krepa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7285 przez Fothska
Witam Panów.

Padało w tym temacie kilka pytań o aplikacje mobilne w Chinach, więc postanowiłem zadać pytanie tutaj. Czy jest w Chinach jakaś appka typu polskiej aplikacji JakDojadę? Dziękuję z góry za odpowiedź:)

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7286 przez Szwed
百度地图 (Baidu Ditu/Baidu maps), tak jak wspominałem. Pamiętam, że dokładnie pokazuje jak jechać, nawet mówi kiedy wysiąść i można śledzić swoją trasę "na żywo". Czasem znajduje trochę dziwne trasy, ale generalnie się sprawdza. Niestety, tylko w krzaczkach, ale da się to ogarnąć, jeśli masz jakieś podstawy. Jeśli nie, to po prostu będziesz musiała zapamiętać który guzik do czego jest i jazda.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7326 przez DorotaMagda
Ja mam podobne pytanie.
W tym roku kończę liceum i bardzo zależałoby mi na rocznym pobycie w Chinach. Trzy lata już będę uczyła się w Instytucie Konfucjusza i mówię jako tako, ale bez szału, właśnie chciałabym pojechać na roczny kurs chińskiego, żeby się go już dobrze nauczyć. Słyszałam o CGS i Confucius Scholarship, jakie jednak mam szanse takie stypendium dostać jako nie-studentka? Jak tam zaaplikować, żeby się dostać, czy muszę mieć HSK (a nie mam żadnego i w tym problem :( ). I jeszcze jedno pytanie - jakieś miasto do polecenia oprócz Beijing'u? :) :P

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7327 przez TomaszP
Co do stypendium konfucjańskiego ( 1 rok) :
Aplikujący o stypendium roczne powinni:
studiować język chiński w Instytucie Konfucjusza w Krakowie (przynajmniej dwa semstry) lub w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ lub na innych kierunkach UJ co najmniej przez 120 godzin;
otrzymać co najmniej 180 punktów z egzaminu HSK 3;
otrzymać co najmniej 60 punktów z egzaminu HSKK poziomu podstawowego.

Jak widać wymagania nie są wygórowane. HSK3 musisz zdać. Myślę, że po 3 latach nauki nie powinno być z tym problemu. Pościągaj sobie jakieś próbne testy z neta i zobaczysz, HSKK 1 również nie przeraża. Nie musisz być studentką, wystarczy ze w IK uczęszczasz na zajęcia – zresztą jeśli spytasz, to tam Ci wszystko wytłumaczą. Szanse masz, w mojej ocenie dostanie tego stypendium tak na prawdę nie jest trudne, a otoczkę przerażania wokół tego wszystkiego sam sobie utworzyłem heh – ale to chyba normalne. Najważniejsze, żebyś rekomendacje z IK dostała, a potem to już z górki:) Dokładne info : www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/nauka/stypendia
A to jak mówisz, to już same Chiny zweryfikują... ja tez się ok 3 lat uczyłem przed wylotem... i jest ciężko. Chiński uczony w Polsce na zajęciach, czy studiach, a chiński w Chinach to dwa różne światy... Ale polecam to samemu sprawdzić:P
A co do miast to polecam Tianjin – mi się bardzo tu podoba, i jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7328 przez machinger
Dorota, faktycznie dostępne są stypendia rządu chińskiego i stypendia konfucjańskie. Myślę, że w Twoim wypadku łatwiej byłoby ubiegać się o stypendium konfucjańskie z racji, że nie jesteś jeszcze studentką, a stypendium rządu chińskiego wymaga załadowania skryptu ocen z uczelni i ostatniego dyplomu. Nie jestem pewna w jaki sposób to stypendium działa jeśli nie jesteś jeszcze studentką. Jeśli chodzi o stypendium konfucjańskie, to tyle dobrze, że już uczyłaś się tam chińskiego, bo potrzebujesz rekomendacji pisemnej od dyrektora/nauczyciela z Twojego IKu. To będzie o tyle łatwe, że już Cię tam znają. Stypendiów nie dają ludziom "z ulicy", dlatego potrzebna jest rekomendacja. Faktycznie potrzebne jest też HSK, ale znam osoby, które dostały to stypendium bez HSK i też nie było problemu (było to 3 lata temu, więc przepisy mogły się zmienić). Jeśli masz możliwość podejścia do HSK gdziekolwiek w Polsce w najbliższym czasie to zrób to. Stypendia zazwyczaj przyznaje się osobom, które już cokolwiek mówią po chiński, ale musi to być udokumentowane (właśnie HSK). Sprawdź terminy egzaminów HSK w różnych miastach w Polsce i spróbuj.

Czas generowania strony: 0.215 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba