Stypendia w Chinach

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7248 przez TomaszP
Yhym... No nie wygląda to kusząco... Jakoś nie bardzo widzę dostanie się "na świeżaka" z Pekinu do Tianjinu bez wspomnianych google maps.... albo wgl internetu :/ Jestem przerażony he. A możesz polecić jakąś dobrą chińską mape, z nawigacją ( w formie aplikacji) ? Papierowych map, z niedzierganymi milionami hanzi , po prostu się boję ;)
Hehe, no mogłem się domyśleć, że nie ma wolnych prepaidów... Skoro wszystko jest na zasadzie mixów, to muszę iść do jakiegoś salonu, i wydukać, że chce kupić kartę...? podpisać umowy itd ? A jak jest z tym dostępem do darmowego wifi ? chociażby na dworcach ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7249 przez Szwed
Najlepsza aplikacja z mapą to Baidu Maps (百度地图), tyle że jest tylko po chińsku (a przynajmniej była jeszcze pół roku temu).

Co do VPN: ja przez długi czas używałem OpenVPN (+ EasyOVPN, do znajdowania serwerów), potem przerzuciłem się na fqrouter, który mnie zawodził. Ale to było pół roku temu, a tak jak krepa wspomniał, tutaj wszystko może zmienić się z dnia na dzień.

Co do karty telefonicznej: pójdziesz do salonu i kupisz bez problemu, mi się udało pierwszego dnia, na kampusie (operatorzy często mają stoiska i sprzedają karty na początku semestru).

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7251 przez krepa
Tak jak Szwed pisze, baidu ditu, albo qqmaps, ale nie mają ani literki z języka białych diabłów.

Kupienie karty to najmniejszy problem, kserują paszport, wybierasz sobie numer i płacisz. Byłem ostatnio w Unicom i babka chciała jakieś wytrzaśnięte z głowy opłaty, nie potrafiła mi wytłumaczyć za co, zaczęła już się unosić i poprosiła jakiegoś studenta o pomoc, a ten zaczął się z nią wykłócać, że coś jej się pomyliło, co po dłuższej chwili okazało się prawdą. Olałem sprawę i wkur***** wyszedłem.
Kłopot się pojawi kiedy nagle ci konto zacznie notorycznie spadać na minus, jak to miałem w Chongqingu. Nigdy się nie dowiedziałem dlaczego. Podejrzewałem, że ściągnięte chińskie aplikacje miałyjakiegoś wirusa, w sumie nadal podejrzewam, odkąd zrobiłem master-reset telefonu wszystko działa w miarę spoko. Jak tylko zainstalowałem Taobao to mi telefon klęknął jak ministrant po kolędzie. Chciałem zmienić taryfę, ale niestety nie kumam ich oferty i zasad działania tego burdelu. Nie mam czasu na siedzenie i rozkminianie. Chińczycy, szczególnie młodzi nie wiele ci pomogą, bo często sami nie kumają - serio. Oni nie wiedzą, bo im rodzice za to wszystko płacą, po co mają to rozumieć.
Ogólnie przy kupnie karty polecam z góry wiedzieć czego się chce: ile minut rozmów, ile Mb internetu, ile SMSów w pakiecie.

Z dostępem do darmowego WiFi jest trochę jak w Polsce. W dużych miastach nie powinno być problemu, ale gorzej, bo często trzeba się rejestrować, logować, przepisywać hasła itd. Ogólnie wszystko jest bardzo utrudnione. Chińczykom to nie przeszkadza, bo się przyzwyczaili.

Uważam, że bez problemu sobie poradzisz z dojazdem do Tianjin.

Pozdrawiam.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7252 przez Szwed
Z kontem schodzącym na minus problemu nie miałem, ale konto mi się zerowało pod koniec miesiąca. Ot tak, nic nie przechodziło na następny miesiąc. I generalnie zawsze musiałem doładowywać losowymi kwotami, bo na początku wystarczało 20元, ale po jakimś czasie musiałem doładowywać za 30 czy 50, bo nigdy nie było wiadomo ile tego jest. I za co.

Potem poprosiłem dziewczynę, żeby zadzwoniła na infolinię, okazało się, że to jakieś pakiety, których nie da się wyłączyć (!) i że tak ma być. Ech.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7253 przez TomaszP
Hehe . Brzmi to troche jak parodia jakaś, no ale widze, że jedyne co można zrobić to się dostosować . Rozmowy mnie najmniej interesują... z początku najważniejszy dla mnie będzie internet. To jaki pakiet/ taryfe i w jakiej sieci mi mozecie polecić ? i w której sieci ? Nie bardzo wiem jakie tam sa standardy, ale myśle ze min. 2gb internetu miesięcznie musze mieć... przynajmniej z poczatku, i chociaż 100 minut... . Rozumiem, że na opakowaniu od startera, ani nigdzie indziej nie mam co liczyc na english ? - stąd takie moje pytania :P Moze i głupie, ale to będzie pierwsza czynność jaka będe musiał wykonać po wylądowaniu :P
Dziekuję bardzo za wszelakie udzielone i odpowiedzi i sugestie ;)

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7254 przez Szwed
Przepraszam.

HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Przepraszam. ;)

Ja miałem 300MB miesięcznie i to chyba było tak standardowo, nie słyszałem o tym żeby ktoś miał więcej niż 1GB ;) Ale mogę się mylić, a i się nei znam za bardzo. Chiński internet jest mniej pakietożerny, to jestem w stanie potwierdzić.

Czas generowania strony: 0.296 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba