Stypendia w Chinach

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #6850 przez ErmitrudeFay
Witam bardzo serdecznie! Od kilku lat moim marzeniem jest studiowanie sinologii, niedawno dowiedziałam się że są jakieś możliwości starania się o stypendia w Chinach.
Chciałabym aplikować na czteroletni licencjat z języka chińskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Jest dla mnie jakakolwiek szansa na stypendium? Jeżeli tak, to na jakie? Mógłby mi ktoś pomóc z konkretniejszymi informacjami na temat stypendiów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #6853 przez machinger
Faktycznie można uzyskać pełne stypendium na studia licencjackie w Chinach. Zawsze łatwiej dostać takie stypendium jeśli już uczyłaś się chińskiego np w Instytucie Konfucjusza i możesz dostać rekomendacje od nauczyciela. Jeśli zaczynałabyś od początku to najpierw musisz się zapisać na roczny intensywny kurs chińskiego. BFSU też organizuje takie kursy.

Jeśli chodzi o stypendia to najlepiej ubiegać się o stypendium rządu chińskiego, które pokrywa wszystkie koszty: czesne, akademik i miesięczne kieszonkowe. O takie stypendium możesz ubiegac się przez stronę en.csc.edu.cn/ która w tej chwili nie działa :P Organizacja nazywa się China Scholarship Council. Spróbuj wygooglować albo zaloguj się tutaj laihua.csc.edu.cn/inscholarship/student/...ale&language=english .

Możesz się też ubiegać o roczne stypendium na kurs chińskiego na BFSU i w trakcie zdecydować czy chcesz zostac na dłużej. Wtedy łatwiej byłoby Ci uzyskac stypendium będąc już w Chinach a szczególnie na BFSU. W tym wypadku najłatwiej dostać stypendium HANBAN, o której możesz ubiegać za podednictwem któregokolwiek instytutu Konfucjusza w Polsce. Sprawdź: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/nauka/stypendia

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #6859 przez ErmitrudeFay
Bardzo panu dziękuję za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź, ogromie mi pan pomógł!

Uczę się mandaryńskiego od sierpnia ubiegłego roku, a jestem w drugiej klasie liceum, więc myślę że do wyjazdu na studia mam jeszcze trochę czasu i dopóki będę mogła to będę się uczyła we własnym zakresie.
Niestety jeżeli chodzi o stypendium konfucjańskie to na wstępie jestem skreślona bo najbliższy Instytut Konfucjusza mam w Krakowie, najbliższy tj.ponad pięć godzin jazdy pociągiem w jedną stronę, więc niestety nie mam fizycznej możliwości uczęszczać tam na kursy ani tym samym dostać rekomendację.

Z tego co słyszałam to stypendium rządowe jest bardzo trudno dostać i nie wiem czy moje skromne zdolności wystarczą by o to stypendium się starać.
Jestem generalnie w kropce.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #6864 przez Draubi
Ja bym się chciała pod ten temat podłączyć.
Właśnie skończyłam 1 semestr na swps Chiny i azja wschodnia. Studia bardzo fajne ale języka mam tylko 45 h na semestr. Właśnie zapisałam się na kurs a1 dodatkowo i poważnie myślę o wyjechaniu na 4/6 tyg na kurs letni w beijing university. Coprawda nasza szkoła ma stypendia do chin ale łapie się na nie bardzo niewiele osób. Narazie to wszystko to dla mnie czarna magia. Czy ktoś mógłby jako dobra dusza -mentor wskazać mi co najlepiej powinnam zrobić aby dostać stypendium - jakie, gdzie, kiedy... Bardzo bym chciała porządnie się do tego zabrać, ale czuje, że jeszcze za mało wiem, a później może być za późno... help? anybody?

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #6865 przez machinger
Stypendia na kursy letnie są dostępne w Chinach i z tego co wiem są całkiem fajne. W większości takie stypendia nie są pełne, tzn. będzie trzeba zapłacić np za akademik i własne kieszonkowe. Odsyłam do strony www.csc.edu.cn/laihua/indexen.aspx która tym razem działa poprawnie. Można też sprawdzić strony konkretnych uniwersytetów. Wiem, że letnie kursy na pewno prowadzi Beiwai (北京外国语大学)i Renmin (人民大学). Moim zdaniem najlepiej jednak ubiegać się o takie stypendium poprzez własną uczelnię, która być może ma podpisaną umowę z jakimś konkretnym uniwersytetem w Chinach. Znacznie łatwiej przyznać stypendium osobie rekomendowanej przez jakąś uczelnię/organizację w Polsce.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7050 przez Fundacja PACE
Zgadza się, stypendia na studia w Chinach są dostępne. Fundacja PACE zajmuje się polsko-chińską współpracą akademicką i ma kontakt z uczelniami chińskimi, które uczestniczą w programach stypendialnych. Zapraszam na naszą stronę www.pacefoundation.com/pl/site/show/id/16 , tam znajdziecie szczegółowe informacje.
Jeżeli chodzi o kursy wakacyjne , to nasze uczelnie partnerskie mają naprawdę ciekawe propozycje dla obcokrajowców, np.Czterotygodniowy kurs języka chińskiego na Tjanjin Polytechnic University, który oprócz nauki chińskiego ma również w programie zajęcia z kultury chińskiej, lacquer painting i ciekawe wycieczki.
Nasza Fundacja pomaga w kontakcie z konkretną chińską uczelnią i załatwieniu wszelkich formalności związanych z wyjazdem.
pozdrawiam

Czas generowania strony: 0.304 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba