Znieczulica w Chinach (Drastyczny Film)

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4628 przez Dib0n
Znalazłem dość drastyczny film :

Uwaga ! Jeżeli masz słabe nerwy to nie oglądaj !

Chinese Toddler Hit and Run death WITH SUBTITLES - 19 passer-by's none help (Graphic 18+)

Dwuletnia dziewczyna została przejechana autem. Oczywiście wypadki się zdarzają, jednak to co zobaczyłem na filmie, wygląda raczej na zamierzone działanie  >:( Na dodatek, nikt nie chciał jej pomóc ! 19 przechodniów ominęło małe dziecko, które umierało na ulicy !

Skąd się bierze taka znieczulica ? Z tego co słyszałem od mieszkańców Chin, to jest to dość powszechne zjawisko. Powodem tego jest ponoć, to jak działa system opieki zdrowotnej w chinach.

Z tego co mi powiedziano, były takie przypadki, w których ludzie, którzy pomogli poszkodowanymi, zostali posądzeni o spowodowanie wypadku by obciążyć kosztami osobę, która chciała jedynie pomóc potrzebującej osobie.

Co sądzicie o tym ? Z jakiego powodu, tak malutkie dziecko zostaje omal zabite, jednak brak reakcji. Tutaj trochę mi wstyd bo wychodzi jakaś tam natura spiskowca :D Bo reakcja matki wygląda raczej na obojętną, choć możliwe, że to tylko moja błędna interpretacja filmiku.

Możecie mi polecić jakąś książkę, która w dość obiektywny opisuje chińskie społeczeństwo ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4629 przez Camillvs
Przesłałem to na forum Chińczyków w Polsce, jestem ciekawy ich opinii.

人在江湖,身不由己!

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4630 przez ril
Czytałem w pewnym czasopiśmie antropologicznym artykuł na temat zjawiska obwiniania przez ofiary wypadków tych, którzy im pomogli. Podane było chińskie określenie na to: 讹. Ofiary były przekonane i policja często podzielała tą argumentację, że ten kto pomaga musiał albo spowodować wypadek albo być krewnym sprawcy, bo w przeciwnym wypadku dlaczego miałby pomagać nieznajomemu? W artykule było to przedstawione jako zderzenie różnych modeli moralności - stareego każącego pomagać tylko bliskim i znajomym oraz nowego, inspirowanego myślą zachodu każącego pomagać również nieznajomym.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4633 przez Camillvs
W kraju socjalistycznym kazdy powinien byc towarzyszem ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4634 przez Dib0n
Wczoraj wrzuciłem filmik, a dzisiaj dwie niemieckie gazety napisały o tym zdarzeniu. Z tego co wyczytałem, to nawet u chińczyków ten film wywołał nie małe poruszenie.

Jednak niestety jest to dość powszechne zjawisko. Przyczyną tego zjawiska jest to o czym napisał ril.

Co dla mnie nie zmienia faktu, że to jest po prostu szokujące. W społeczeństwach zachodnich normalne jest to, że jeżeli ofiarą jakiegoś wypadku lub jakiegoś niegroźnego wydarzenia jest osoba bezdomna lub jak to u nas ładnie brzmi (menel) to ludzie nie są zbyt skłonni do pomocy. Został zrobiony nawet eksperyment o takiej tematyce. Jednak to jest dwu letnie dziecko...  :(

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4637 przez Camillvs
No tak, nawet Jezus podaje przypowiesc o Samarytaninie, w której większosc przechodzi obojętna.

Co do meneli, to rzeczywiscie ludzie wola trzymac sie z daleka, jeszcze sie czyms zaraza itp.

Swoja droga to ciekawe, bowiem wydawalo mi sie, ze kobieta ciezarna w Chinach cieszy sie wiekszym szacunkiem spolecznym niz w Polsce, w takim razie spodziewalbym sie tez udzielenia pomocy dziecku.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.172 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba