Pułapka planowanej populacji

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #2138 przez Camillvs
No właśnie wczoraj (jak dla ludzi w Polsce to dzisiaj;-)), znaczy się 31 stycznia, jak wróciłem z zadupiastego jeszcze Linyi (ale już niedługo metropolii...) do Wuhanu i jechałem autobusem komunikacji miejskiej, to pokazali w telewizji zwłoki jakiegoś noworodka, bodajże dziewczynki, które rodzice wyrzucili gdzieś koło swojego domu na jakimś wioskowym zadupiu tuż po urodzeniu... Telewizja jak widać piętnuje takie zdarzenia, żeby tym wsiokom pokazać, że dziewczynka, kobieta, to na prawdę może być "半边天".

Spędziłem 9 dni z chińską rodziną i coś mi śmierdziało, że kumpel ma aż 4 braci, tylko jedną siostrę, jego trzej bracia mają po jednym synu, ale siostra ma córkę. Za dużo się też tych chłopców małych po okolicy kręciło, ja nie wiem kiedy te wsioki wyniosą coś z kampanii ”文明城市“itp.

A tak nawiasem mówiąc to mam zdjęcia obciętej lewej dłoni leżącej w wodzie przy gumowej tamie w Linyi, to jest jak na razie najoryginalniejsze zdjęcie jakie mam z Chin;-)

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Gość
  • Gość
7 lata 3 miesiąc temu #3349 przez
W miarę wzrostu stopy życiowej w danym kraju spada liczba urodzin. To uniwersalna prawidłowość. Myślę, że i w przypadku Chin się sprawdzi.

wielkanoc - walentynki dla zakochanych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.134 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba