W obliczu zbliżajacej się drugiej dekady XXI w. i 12 pięciolatki ;P

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #3904 przez Camillvs
Zacnie!

Co do tej wolnej konkurencji w Chinach w pierwszej lidze, to pewnie i tak żeby zrobić biznes w branży, gdzie nie ma ograniczeń jak w branży telekomunikacyjnej czy paliwowej, to i tak trzeba mieć szerokie znajomości i dać w łapę komu trzeba, żeby nie kładli kłód pod nogi, a to też jest bariera wolnej konkurencji.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #3905 przez aimier

Zacnie!

Co do tej wolnej konkurencji w Chinach w pierwszej lidze, to pewnie i tak żeby zrobić biznes w branży, gdzie nie ma ograniczeń jak w branży telekomunikacyjnej czy paliwowej, to i tak trzeba mieć szerokie znajomości i dać w łapę komu trzeba, żeby nie kładli kłód pod nogi, a to też jest bariera wolnej konkurencji.

Hmmm 红包? Ja nie wiem, Ty pewnie masz wieksze doswiadczenie jesli chodzi o biznes, ja jestem studentem, ktory nadatek czasu spedza czytajac, wiec jakby praktyczna wiedza w tym zakresie... sorry wrong number... oczywiscie o korupcji sie pisze, o korupcji sie mowi, nawet sie w telewizji sa tam jakies kampanie, zeby nie brac, wiec cos sie zmienia... Zgadzam sie, ze jest to bariera wolnej konkurencji, pamietajmy jednak, ze wolna konkurencja nie jest wartoscia autoteliczna, zwlaszcza w wypaku Chin.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #3913 przez aimier
A propos (surr-)Realpolitik
Zyjac w stanach totalnego odrealnienia, w kotrych oddaje sie m.in. grzechowi kompulsywnego czytania gazet, natknalem sie na:
http://www.tnr.com/article/magazine/79747/reading-leo-strauss-in-beijing-china-marx?passthru=M2M4ZmE0MTA4YmQwM2QwZWFmMDMwZDg1OTk1NGE4NzM
Wnioski sobie kazdy dospiewa sam (osobiscie mam lekkie deja vu...), troche dziw ze nie pada imie 阎学通, ktore jest oczywiscie bez zwiazku z tematem.

PS To Talleyrand zdaje sie powiedzial, ze wszytko co przesadzone jest niewazne?

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #3926 przez Camillvs

Zacnie!

Hmmm 红包? Ja nie wiem, Ty pewnie masz wieksze doswiadczenie jesli chodzi o biznes, ja jestem studentem, ktory nadatek czasu spedza czytajac, wiec jakby praktyczna wiedza w tym zakresie... sorry wrong number... oczywiscie o korupcji sie pisze, o korupcji sie mowi, nawet sie w telewizji sa tam jakies kampanie, zeby nie brac, wiec cos sie zmienia... Zgadzam sie, ze jest to bariera wolnej konkurencji, pamietajmy jednak, ze wolna konkurencja nie jest wartoscia autoteliczna, zwlaszcza w wypaku Chin.

Ja też jeszcze studiuję, ale już poznałem trochę chińskich "biznesmenów", wujek żony też jakieś tam interesy w Chongqingu robi, to słyszałem to i owo ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #3954 przez bialychinczyk
a tworzcie sobie ksiazkowe studenckie teorie jakie tylko chcecie, a chinskie losy potocza sie swoim torem. A jakim?? trzeba troche pomieszkac w tym kraju aby go zrozumiec, sama teoria nie wystarczy

Więcej
6 lata 6 dni temu #3994 przez Camillvs
Tak jest,autorzy książek wzięliby się do jakiejs sensownej roboty, nawet pisanie fantasy jest pozyteczniejsze niż prognozy dotyczące Chin;)

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.165 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba