Masakra w Nanping - reakcje, dyskusje

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3486 przez Yao laoshi
Pewnie słyszeliście o Zheng Minshengu, który w ubiegłym tygodniu zasztyletował pod bramą szkoły podstawowej w Nanping ośmioro dzieci (kilkoro rannych dzieci jest jeszcze w szpitalu). Planował, jak sam twierdzi, zabić 30 uczniów - nie zdążył, gdyż go obezwładniono.

Wydarzenie oczywiście wstrząsające i tragiczne, ale i publiczna dyskusja wokół tragedii nieco dziwna (a może tylko mi się tak wydaje...).

"Xin Jing Bao" wiadomość o pewnym wydarzeniu związanym z tą sprawą (nie bezpośrednio jednak) kończy, jak to zwykle w takich wypadkach się w prasie robi, krótkim nawiązaniem-podsumowaniem do wydarzenia głównego: Kilka dni temu chirurg Zheng Minsheng zabił 8 uczniów Eksperymentalnej Szkoły Podstawowej w Nangping z powodu swoich pretensji do społeczeństwa/niezadowolenia ze społeczeństwa (因对社会不满)

Jedyne nawiązanie do zdrowia psychicznego sprawcy to lakoniczne stwierdzenie, że nie zanotowano w jego przypadku zaburzeń psychicznych.

Szeroko cytuje się natomiast wypowiedzi Zhenga, że zrobił to ponieważ: a) jego były szef (wymieniany w mediach z nazwiska i imienia) utrudniał mu awans, b) rzuciła go dziewczyna, przez co w wieku 42 lat nadal jest kawalerem - w związku z tym postanowił zamordować 30 dzieci (i oświadczyć całemu światu, przez kogo to zrobił, żeby znienawidzono również eks-szefa i eks-dziewczynę), no ale - jak już powiedzieliśmy - nie "wyrobił się"...

Czyli w zasadzie wszystko układa się w "sensowną" całość: Zheng nie jest chory psychicznie, po prostu miał paskudnego szefa i niegodziwą, niewdzięczną dziewczynę, no i ma już 42 lata i nie jest żonaty - to przecież wystarczające powody, żeby (nie będąc chorym psychicznie) zaplanować zamordowanie 30 dzieci, tak po 10 na każdy z trzech motywów masakry.

:o :o :o

Czy to ja mam dziś wyjątkowo zły dzień, czy to ujęcie tematu jest - jak to się mawia - "niehalo"?

PS. Media doniosły również, że rodzice, którzy oddali ciała swoich zasztyletowanych dzieci do kremacji przed sobotą (sic!), otrzymają 30 tys. juanów dodatkowego odszkodowania...

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3489 przez Bolanren
Ciekawi mnie ile czasu spedzał w 网吧 i ile set osób dziennie zabijał  w grach?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3491 przez YLK
Rzez w Nanpingu, to kolejna - po tajemniczej smierci osmiorga dzieci o nazwisku Cai w Tiantai - tragedia dotykajaca maloletnich.

Niestety nic nie wstrzasa tak bardzo, jak to, co stalo sie w Jining, gdzie lokalny szpital pozbyl sie 21 cial noworodkow wyrzucajac je pod most:

http://msn.ynet.com/view.jsp?oid=64553582&pageno=1

Napis na jednym z workow z cialami martwych dzieci "Odpady Medyczne" 医疗废物 kojarzyc sie juz moze tylko z horrorem...

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3492 przez deming
以人为本

to jedyne co mi przychodzi do glowy....

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3578 przez Yao laoshi
Post scriptum do historii z Nanping (niestety, mamy ostatnio wysyp naśladowców):

W "Nanfang Zhoumo" ukazał się ostatnio reportaż na temat sprawcy (wywiady z sąsiadami, byłą dziewczyną itd.), z którego niedwuznacznie wynika, że człowiek ten cierpiał na poważne zaburzenia psychiczne (nie znam się na tym, ale to pewnie schizofrenia lub jakaś forma mani prześladowczej).

Wygląda na to, że z rozmysłem "zrobiono" z niego zdrowego psychicznie, żeby móc go w majestacie prawa skazać na karę śmierci. Widocznie władze uznały, że nie będą w stanie wytłumaczyć się przed wstrząśniętą opinią publiczną z uchylenia odpowiedzialności karnej na podstawie przepisów wyłączających takową w przypadku niepoczytalności oskarżonego. A opinia publiczna w tym wypadku była wszak żądna krwi...

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3580 przez Camillvs
Może wierzą w moc odstraszania karą śmierci kolejnych takich wykolejeńców?

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.191 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba