konto walutowe w juanie, wymiana walut

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #7545 przez michaltorun
Cześć,

20 września wyjeżdżam do Szanghaju na staż. Chciałem sobie w Polsce otworzyć konto walutowe w CNY ale nie znalazłem do tej pory żadnego banku który by oferował konto w tej walucie. Zależało mi na tym żeby moje PLN wymienić na cinkciarzu na CNY, przelać na konto walutowe w CNY i potem wypłacać w bankomatach w chinach juany. Jest to chyba najlepszy sposób tylko że żaden polski bank jeszcze :dry: nie wprowadził konta walutowego w CNY :dry:

W jaki sposób Wy wymieniacie walute? Chodzi mi najkorzystniejszy sposób. Mam jak narazie takie pomysły
1. Otworzenie konta w Szanghaju i przelanie wymienionych CNY z cinkciarza na to chińskie konto
2. Załorzenie konta w Warszawie w bank of china i wymiana gotówki PLN na CNY i przewiezienie jej przez granice
3. bezpośrednio w kantorze (mam nadzieje że znajde lepszy sposób)
4. Załorzenie w jakimś banku konta walutowego w $, wymiana na cinkciarzu PLN na $ i płacenie w chinach kartą płatniczą w $

Gdzie jest taniej wymienić walute? W polsce w kantorze? Czy w chinach w banku?

Pozdrawiam

Michał

The world is a book and those who do not travel read only one page

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 miesiąc 1 tydzień temu #7546 przez AnnaJ
Cześć Michał,

Kilka razy wyjeżdżałam do Szanghaju! Niestety nie wiem jak z kontami walutowymi, ale jeżeli chodzi o wymianę waluty to najczęściej korzystam z porównywarek. Można całkiem sporo zaoszczędzić. Jeżdżąc do Azji na dłuższe wypady wymieniałam początkowo pieniądze w kantorach stacjonarnych, ale wychodzi dużo drożej ;/
Wiesz co Ci się może przydać?
Jestem fanką strony Bankier.pl i oni ostatnio wypuścili z jakąś firmą narzędzie do porównywania najlepszej ceny waluty. Mam w planach spróbowanie, bo wybieram się do Japonii niedługo i myślę, że Tobie też się przyda! To narzędzie jest gdzieś w zakładce z kursami walut

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.303 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba