Polak o życiu w Pekinie - artykuł

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu - 1 rok 10 miesiąc temu #7261 przez achinger
W ramach autopromocji, ale też bo i parę ciekawych tematów poruszyliśmy - polecam lekturę na Bankier.pl. Odświeżam też kategorię "Życie codzienne" na naszym forum!

www.bankier.pl/wiadomosc/Polak-o-zyciu-w...ieszkam-7272140.html
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc temu przez achinger.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7262 przez Monkey
Miło, że poruszane są takie tematy. Według mnie trochę za dużo tutaj pytań narzucających typowo polski punkt widzenia. Tzn. pytania idące w kierunku: daleko tam i brudno, jest rozwój ale jakiś taki dziki, co cię tam trzyma? itp. Tytuł powinien brzmieć: Historia wielkiej udręki, ale są też korzyści o które starałam się nie pytać. Ładniej byłoby gdyby skupiono się na tytułowych korzyściach. Z drugiej strony tekst kierowany do zachodniego czytelnika nie może mieć zbyt wielu pozytywnych spostrzeżeń na temat ChRL. W skrócie, gratuluję obiektywnych, rzeczowych odpowiedzi na stronnicze i haczykowate pytania.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7263 przez achinger
Dzięki za komentarz. Podoba mi się Twoja propozycja tytułu artykułu! Doskonale zdiagnozowałeś problem tendencyjnych pytań. Uważam, że naszą rolą, rolą sinologów (bynajmniej nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie sinologów w znaczeniu osób, które skończyły studia sinologiczne), jest prostowanie wypaczonych stereotypów lub aktualizowanie wiedzy polskiego odbiorcy. Jeżeli odpowiadając na pytania dziennikarki udało mi się to choć trochę, to artykuł spełni swoje zadanie w tej kwestii.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7264 przez Monkey
Jestem zdania, że zasadniczo zdecydowana większość dziennikarzy rzadko nosi miedzy uszami coś oprócz woskowiny :P A są to ludzie, którzy chcąc nie chcąc są głównymi szafarzami informacji dla narodu. Pytania wyglądają na wklejone z jakiejś ładnej i w miarę kolorowej zachodniej gazety, a głęboka troska o te biedne i zagubione Chiny jaka z nich bije wręcz oślepia. Trzeba jednak przyznać, że lepiej kiedy na takie pytania odpowiada ktoś kto ma coś do powiedzenia, a nie ekspert Tefałenu który co tydzień jest ekspertem w innej kategorii życia.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7283 przez Janusz
Bardzo celowe odpowiedzi Krzysiu. Gratulacje. Nic więcej dodawać nie trzeba.

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba