Apteki i chińskie nazwy leków

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu - 3 lata 8 miesiąc temu #6077 przez Tissaia
Mam pytanie, nie ukrywam, że dość pilne, otóż czy w aptece (w Jilinie, czyli nie bardzo duże miasto) będę w stanie kupić lek podając międzynarodową nazwę, ew. czy znacie jakąś stronę internetową, gdzie można sprawdzić jak dany lek nazywa się po chińsku.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #6078 przez Niamey
Wszystko pewnie zależy od tego, co to za lek. Widziałam w chińskich aptekach np. leki przeciwbólowe opisane podwójnie - więc pewnie dałoby się je kupić podając nazwę angielską substancji czynnej.
Możesz spróbować znaleźć nazwę leku na wikipedii (jeśli jest strona mu poświęcona, np. na wiki anglojęzycznej) i zmienić na język na chiński, dzięki czemu poznasz nazwę chińską.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #6080 przez Tissaia
Chodzi o furaginę  i no spę
Niestety nie znalazłam furaginy w wersji anglojęzycznej na wikipedii, znam nazwę substancji czynnej, w razie czego spróbuję powiedzieć na zasadzie co mnie boli... :)

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu - 3 lata 8 miesiąc temu #6082 przez homikus
Absolutnie w 99,99% przypadków nie uda Ci się to. Szczególnie, jeśli podasz zachodnią nazwę handlową, a tym są przytoczone przez Ciebie. W Chinach nie ma zwyczaju nadawania lekom nazw handlowych, wszystkie nazywają się w większości przypadków po prostu na podstawie substancji czynnej, np. ibuprofen, paracetamol, bromowodorek dekstrometorfanu etc. (oczywiście po chińsku), a różnią się tylko opakowaniami, czyli producentem. W przypadku najpopularniejszych, czyli choćby ten ibuprofen, zdarza się, że na pudełku dopisana jest nazwa łacińska.

Jedyna opcja to znalezienie chińskiej nazwy pożądanej substancji czynnej i podanie jej właśnie aptekarzowi/aptekarce. A i tu nie ma gwarancji, że będą wiedzieli, o co chodzi. Odnoszę wrażenie, że - mimo faktu sprzedawania tychże - chińska obsługa aptek ma mizerne pojęcie o zachodnich farmaceutykach.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez .

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #6083 przez Tissaia
Po drobnych przejściach i przy dużej pomocy koleżanki z piętra - studentki medycy (niestety studiuje po angielsku, więc z chińskimi nazwami też miała problem) udało mi się znaleźć zarówno nazwę międzynarodową, jak i chińską i uzbrojona w tę wiedzę poszłam do apteki :) i o dziwo dostałam to co chciałam i nawet dużo taniej niż w Polsce :)

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #6087 przez homikus

i nawet dużo taniej niż w Polsce :)

O, a to akurat niespodzianka, ja zwykle płacę więcej za rzeczy, które zdarza mi się kupować w aptece :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.157 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba