Telefon komórkowy w chinach - użytkowanie

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #5901 przez Niamey
Jadę na dłuższy czas do Chin i zastanawiam się czy moglibyście mi udzielić kilku rad związanych z używaniem telefonu komórkowego.

Planuję być tam rok - czy w Chinach istnieje odpowiednik naszego abonamentu, czy też wszystkie telefony są na kartę? Co się bardziej opłaca?
Czy któraś sieć jest lepsza/bardziej opłacalna?
Chciałabym mieć w telefonie internet, jak to zorganizować?
Ostatnio zmieniany: 3 lata 10 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #5909 przez homikus
Teoretycznie - na stan mojej wiedzy, a nie jest ona jakaś rozległa na tym konkretnym polu - jakieś tam abonamenty chyba istnieją, ale nie wiem, czy są nawet dostępne dla osób prywatnych. Jeśli jakimś cudem są, to z pewnością kosztują sporo. Ergo, abonamentem nawet nie zaprzątaj sobie głowy - telefon tylko na kartę.

Sieci jak sieci, konkurencja na rynku jakaś jest, więc każda ma swoje wady i zalety. Oczywiście China Mobile jako sieć największa ma w tym zapewne pewną przewagę, ale ciężko mi powiedzieć, czy w dłuższej perspektywie różnice między sieciami przekładają się na jakieś realne profity - bądź ich brak - z punktu widzenia użytkownika (no chyba że zamierzasz zapuszczać się na jakieś zapyziałe wiochy). Mam telefon w jednej sieci i tyle, nawet nie mam jak porównać, może ktoś inny sobie skakał między ofertami :)

Internetu nie musisz "organizować", ale podczas zakupu karty SIM dobrze jest podkreślić, że chcesz mieć 3G. A karty SIM, w sensie funkcjonalności taryfy/pakietu, są różne. Oczywiście można to później osobno uruchomić (przynajmniej w mojej sieci, China Unicom [中国联通] - ani nie polecam, ani polecam), ale po co sobie dokładać zachodu.

Poza tym, jeszcze jedno. W zależności od karty, jaką kupisz (ponownie odnoszę się do China Unicom) będziesz w stanie lub nie będziesz w stanie wykonywać połączeń międzynarodowych wychodzących. Jeśli Ci więc na tym zależy, od razu powiedz o tym podczas zakupu. Jak jest w innych sieciach - nie wiem.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 3 lata 10 miesiąc temu przez .

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #5916 przez Niamey
Dzięki za odpowiedź, postaram się kierować tymi wskazówkami :)

Może to głupie pytanie, ale czy 3G po chińsku ma jakąś specjalną nazwę? Czy też może sanG tudzież swojskie fridżi?

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #5921 przez homikus

Może to głupie pytanie, ale czy 3G po chińsku ma jakąś specjalną nazwę? Czy też może sanG tudzież swojskie fridżi?

Żadnej specjalnej nazwy, po prostu "san G" :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #6043 przez radek_s
Najważniejsze, żeby przy zakupie powiedzieć, że ma to być karta i do taniego dzwonienia i do taniego internetu. Wtedy powinno być ok. Abonament miesięczny za neta w China Mobile to jakies 25rmb, czyli 12zł. Nie jest to zbyt szybkie, ale raczej daje rade zazwyczaj...

pozdrawiam

Czas generowania strony: 0.145 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba