Wizy dla Chińczyków

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 8 miesiąc temu #5545 przez Wallygator
witam.
chciałbym zapytać, czy któryś z szanownych użytkowników tego forum orientuje się może jak wygląda kwestia ubiegania się o wizę do Polski przez obywateli Chin?
najbardziej interesowałaby nas wiza na jak najdłuższy pobyt. nie wiem czy jest sens aplikować o wizę krajową (do roku) przez osobę, która przyjechałaby tu jako osoba prywatna w celu odwiedzin i zamieszkania ze mną przez ten rok.
słyszałem, że są problemy w dostaniu wizy, chociażby Schengen na 90 dni, a gdzie dopiero na powiedzmy rok, gdzie osoba przyjeżdżająca nie jest zaproszona do Polski przez pracodawcę czy uczelnię.
dodam, że mowa o pewnej dziewczynie, mieszka z rodzicami, nie posiada własnego majątku (mieszkanie, samochód), a coś w depozyt czy jak to się nazywa oddać trzeba, prawda?
bardzo byłbym o wszelkie wskazówki lub pomoc.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #5546 przez WangBin
Kilkakrotnie zdarzało mi się zapraszać chińczyków do kraju. Trzeba wypełnić wniosek o wpis zaproszenia do ewidencji zaproszeń. do tego trzeba dołączyć odpowiednie załączniki. Głównie chodzi o to aby osoba którą się zaprasza miała zagwarantowany pobyt na nasz koszt. Należy więc przedstawić tytuł własności lokalu który będzie wykorzystywany jako miejsce przebywania obcokrajowca, wykazać się stanem majątkowym czyli wyciąg z konta bankowego że jesteśmy w stanie utrzymywać przez ten okres gościa na nasz koszt a na koniec podpisać oświadczenie że bierzemy za gościa pełną odpowiedzialność i pokryjemy koszty utrzymania, leczenia a nawet jeśli będzie to konieczne wydalenia (sic!) z kraju. Wszystko to jest niezbędne do otrzymania zaproszenia które należy wysłąć do Chin a które będzie pomocne przy uzyskaniu wizy przez obcokrajowca w Polskiej placówce konsularnej lub ambasadzie.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #5547 przez Wallygator
dzięki bardzo za odpowiedź. o takim zaproszeniu właśnie myślałem, z tym, że martwię się czy będzie mogła zostać tak długo. a jak długo przebywali Pana znajomi na terenie Polski? wie Pan może jak duże środki trzeba posiadać i przedstawić?

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #5548 przez WangBin
Przeważnie zaproszenie opiewało na 1-2 miesięcy. Kilka tysięcy zł na koncie powinno wystarczyć ale może też zależeć to od długości pobytu i liczby zapraszanych osób. Ważne żeby w rubryce cel pobytu wpisać "odwiedziny znajomych". Czas oczekiwania na wpis do Ewidencji Zaproszeń od złożenia wniosku wynosi ok 3 tygodnie. Opłata wynosi 27 zł od osoby zapraszanej.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #6048 przez Wallygator
Sorry za odkopanie tematu, ale myślę, że będzie to odpowiednie miejsce dla moich kolejnych pytań.
Dostałem zaproszenie dla narzeczonej od wojewody. Teraz pytanie, czy będą od niej wymagać potwierdzenia posiadania środków finansowych? Co prawda narzeczona pracuje, ale wiecie jak to jest z babami i oszczędnościami, a raczej ich brakiem (przepraszam jeśli którąś teraz obraziłem).
Wysłałem zapytanie do konsulatu w Guangzhou, dodzwonić się jakoś nie mogłem. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedz, ale liczę również na Was, szanowni użytkownicy tego forum. Bedę bardzo wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem w tej kwestii.
Pozdrawiam

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #6785 przez metheese
A jak to wygląda w drugą stronę? Gdybym chciał np. pojechać do Chin, ale nie przez biuro podróży tylko prywatnie? Czy przed przyznaniem wizy muszę jakieś środki na pobyt udokumentować? Chciałbym pojechać w celu rozpoznania możliwości biznesowych w mojej branży...

Czas generowania strony: 0.139 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba