Koszty życia w Chinach + parę pytań

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4806 przez achinger
Od kiedy Gmail przelyka zalaczniki 50mb? Z tego co wiem to jest max 20 mb. Poza tym czasami trudno sie polaczyc wlasnie z Gmailem.

Trzymam za ciebie kciuki przy otwieraniu firmy w Chinach ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4807 przez mrjac
Tak racja 20mb, mój błąd. W sumie można zrezygnować z Google na rzecz lokalnych usług.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4808 przez weiwei
;D A ja wole zycie w Polsce~

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4810 przez xue sheng
Chiny a Europa czy w twoim wypadku Polska to dwa różne światy. W Chinach liczą się głównie znajomości czyli guanxi a później dochodzą do tego pieniądze. O ile masz to drugie jak wnioskuję z Twoich postów, to bez znajomości ciężko będzie założyć firmę. Nie ma jak w Polsce, że wpadasz na pomysł, idziesz wypełnić druczki i już masz....tam wszystko nie jest takie proste. Bez znajomości jest ciężko....bardzo ciężko.

Sprawę wizy można rozwiązać w inny sposób...jeśli masz kasę to nie myślałeś o kursie językowym. W twoim wypadku na początku można wziąć jeden semestr. Są już kursy za 12.000 RMB. Masz zajęcia zwykle rano, po południu sobie pracujesz zdalnie, a i oni gwarantują Ci wizę studencką. Będziesz miał pół roku na rozeznanie sytuacji, i podjęcie decyzji, nie paląc mostów w Polsce.

Nie zniechęcajcie tak naszego mrjac. Życie w Chinach jest bardzo ciekawe, ale też nie jest łatwo. Tego musisz mieć świadomość. Chiny to bardzo dobra szkoła życia, i ja Cię bardzo zachęcam do zakosztowania tego egzotycznego kraju:)

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4811 przez bialychinczyk
poczytaj sobie moj blog i inne - znajdziesz tam linki

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4812 przez Bolanren
Moim skromnym zdaniem nie dasz tu sobie rady w sensie nie zaaklimatyzujesz sie, nie bedzie Ci sie podobalo, bedziesz sie meczyl. Chiny nie sa dla Ciebie. Jestes typem ktory chce wszystko wiedziec, jestes czlowiekiem poukladanym a tu tak nie jest. Ani w urzedzie ani w kontaktach miedzyludzkich ani w biznesie - jedna wielka ENIGMA.
To tylko moja subiektywna ocena ( wynikajaca z Twoich wypowiedzi na forum). Nie znam Cie wiec do konca nie wiem ale wez pod uwage to co napisalem.

Czas generowania strony: 0.177 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba