Koszty życia w Chinach + parę pytań

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #4833 przez Camillvs
W Wuhanie za 140 metrów kwadratowych, łącznie z rachunkami, płaciliśmy w sumie 2100 RMB za miesiąc, ale zawsze w transzach za trzy miesiące, natomiast kaucja wynosiła 5000 RMB.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #7314 przez fooky
Obecna cena w Shenzhen za około 70m2, a może więcej... 3 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, "jadalnia", wszytko z podstawowym wyposażeniem.
3500 RMB + ra(*ch/b)unki.
Całość opłaca pracodawca, więc nie wiem ile to razem.

Mieszkanie jednak odbiegało od europejskich standardów czystości.
Pierwsze czynności, jakie należało zrobić przed pierwszym spaniem, to cekolowanie, malowanie, wymiana silikonu w łazience i zakup beczki domestosu ;)

Idealnie nie pomalowałem, ale jest gites. I nagle żyje mi się lepiej niż w Gdańsku
Ostatnio zmieniany: 1 rok 7 miesiąc temu przez fooky.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #7319 przez krepa
Mieszkanie w Chengdu jest stosunkowo tanie, za nową i w pełni wyposażoną kawalerkę (套一, z reguły do 60m2) w obrębie 1-ego ringu można wynająć za 2600y, co jest ceną dosyć wysoką. Płatność z góry za trzy miesiące + kaucja + prowizja dla agencji (najczęściej 100%, ale różnie bywa). Do tego dochodzą opłaty administracyjne za metr (1,5元 - 1,8元) no i woda+prąd+gaz+śmieci+parking etc.

Poza 2 ringiem można wynająć dwupokojowe 套二 (czyli na polskie 3 pokojowe) w granicach 70-80m2 za około 2000y w średnim ale znośnym standardzie, zależy jak się uda. Nowsze mieszkania to koszta ponad 2100y.

Za 3 ringiem 套一 ok. 50m2 to ceny od 1300-1500 ale wtedy dość wysoki standard, natomiast 套二 85m2 można dostać już za 1600. Z reguły kawalerkę ciężej jest dorwać.

Drożej mieszkania wypadają w okolicach metra, nawet takich 15 minut na piechotę, a te dalej od metra można dostać super tanio (np. 1500y) za zupełną świeżynkę z wyposażeniem. Na cenę wpływa też jakość osiedla, im nowsze - lepsze, tym droższe mieszkania. Są też mieszkania za 4500-5500, które są daleko od metra, ale w standardzie dużo przewyższają europejskie mieszkania.

Mieszkania na obrzeżach miasta to ceny 1300 za ponad 100m2 z wyposażeniem w super standardzie (piekarnik, dwie łaźienki z kabinami prysznicowymi) na nowym osiedlu. No ale to jest ponad godzina drogi od centrum.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #7320 przez fooky
U mnie niestety coś co wyglądało jak piekarnik okazało się nim nie być.
Okazało się to również nie być zmywarką, a suszarką do naczyń. (!?!)
Coś prawie jak autoklaw...

Bzdura kompletna :)

Czas generowania strony: 0.172 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba