UWAGA NIERZETELNY KLIENT: Stowarzyszenie Polskich Mediów

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #3679 przez ximinez
Chciałbym ostrzec wszystkich użytkowników i czytelników przed nierzetelnym klientem, jakim jest Stowarzyszenie Polskich Mediów reprezentowane przez pana Marka Traczyka. Od dłuższego już czasu nie mogę doprosić się od tej instytucji o płatność za tłumaczenie ustne. Klient nie miał i nie ma żadnych zastrzeżeń co do jakości moich usług, a miga się od płacenia wymawiając się brakiem rozliczenia z Polską Organizacją Turystyczną, która współfinansowała imprezę, na której tłumaczyłem.

W całej sprawie nie chodzi tyle o opóźnienie w rozliczeniu, bo to jestem w stanie zrozumieć i cierpliwie poczekać, ale o skandaliczny sposób traktowania mnie przez pana Traczyka. W momencie przekroczenia terminu płatności przestał odbierać telefony ode mnie (1-2 dziennie, nie chcę być zbyt natarczywy) lub wprost mnie rozłącza. Jeżeli już uda mi się z nim zamienić dwa słowa zazwyczaj obiecuje, że oddzwoni, co NIGDY nie następuje. Ostatnio obiecał, że rozliczy się z części należności i wyznaczył datę zrobienia przelewu. Dwa dni później, kiedy przelewu nie było, obiecał, że już zostawił dyspozycję i będzie zrobiony tego samego dnia, co również okazało się kłamstwem. Podejrzewam, że prędzej czy później uda mi się wyszarpać należne pieniądze, ale zdecydowanie ODRADZAM współpracę z panem Traczykiem jak i reprezentowaną przez niego organizacją, chyba, że ktoś może pochwalić się nerwami ze stali i lubi dopraszać się o należne płatności. W przeciwnym wypadku - nie warto.

UPDATE 30.06.2010: Klient zapłacił niecałą połowę należności. Pytania kiedy mogę spodziewać się rozliczenia reszty tradycyjnie pozostają bez odpowiedzi.

UPDATE 31.08.2010: 16 sierpnia klient obiecał, że tego dnia przeleje większość z pozostałej do zapłaty kwoty, a resztę dośle w przeciągu dwóch dni. Do dnia dzisiejszego na konto nic nie wpłynęło, a telefony i smsy znowu pozostają bez odpowiedzi.

UPDATE 01.12.2010: Stowarzyszenie Polskich Mediów uregulowało płatność pierwszego grudnia, siedem miesięcy po terminie, na podstawie orzeczenia sądu, nakazującego zapłacenie należnej kwoty wraz z odsetkami ustawowymi i kosztami postępowania. Pan Traczyk do ostatniej chwili prezentował postawę lekceważącą, przysyłając SMSy z pozdrowieniami z Wietnamu, choć wcześniej tłumaczył się, że nie płaci mi ze względu na brak pieniędzy w Stowarzyszeniu.

Chciałbym raz jeszcze serdecznie odradzić wszystkim współpracę ze Stowarzyszeniem Polskich Mediów. Z mojego własnego doświadczenia wynika, że jest to organizacja nierzetelna i unikająca płatności w najgorszy z możliwych sposobów - kłamiąc w żywe oczy. Ja z pewnością nie przyjmę już ani jednego zlecenia od SPM i pana Traczyka.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #3693 przez Camillvs
Może powinniśmy wspólnie nękać takich cwaniaczków? Każdy z nas dzwoniłby do niego, różne numery, różne osoby, a jedno pytanie, "kiedy zapłacisz naszemu koledze?" :D

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #3709 przez ximinez
W poniedziałek wysyłam mu wezwanie do zapłaty poleconym z zastrzeżeniem, że po upływie 60 dniu od terminu płatności zgłaszam sprawę do KRD. Nie mam już sił próbować się z gościem dogadać, więc sprawę załatwię oficjalnymi metodami.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3740 przez homikus
I jak się w końcu skończyło? I czy w ogóle się skończyło?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3747 przez ximinez
Nadal brak kontaktu, koleś ignoruje moje telefony i nie odpowiada na smsy, wysłałem mu wezwanie do zapłaty i jak kamień w wodę. W tygodniu składam pozew przez e-sąd, następny krok to KRD. Teraz nie chodzi już nawet o tę kasę, ale o zasady, a że mam wolny zawód to mam czas gościa pocisnąć.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3770 przez Sebastian
Nie chciałbym Cię zniechęcać, ale walka o słuszną sprawę w sądzie może Cię trochę kosztować - i niestety wcale nie gwarantuje powodzenia. Wprawdzie nigdy nie byłem zmuszony do pozywania klienta, bo wszyscy jakoś jednak w końcu płacili, ale kilkakrotnie miałem okazję obserwować (na szczęście jako postronny obserwator), jak wygląda dochodzenie roszczeń finansowych. No, ale jeśli inne metody zawodzą, a Ty masz dość czasu i energii na prowadzenie dalej tego sporu, to trzymam kciuki!

Czas generowania strony: 0.190 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba