Nauka chińskiego

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #6131 przez radek_s
Czołem,

czy znacie jakieś chińskie kreskówki lub seriale, które mogłyby pomóc w nauce???

Jestem na poziomie raczej podstawowym, ale chciałbym trochę urozmaicić proces uczenia się.

pozdr
Radek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #6134 przez aimier
Najlepszą chińską kreskówką jest oczywiście japońska 蜡笔小新, bajka cieszyła się takim powodzeniem, że zrobiono nawet chińską przeróbkę :), wątpię jednak, że oglądanie jej mogłoby pomóc Tobie w nauce ;D Możesz spróbować obejrzeć 哐哐日记, albo też starą, rysunkową wersję 西游记, która do dziś dnia cieszy się sentymentem wśród osób urodzonych w latach osiemdziesiątych :)

Jeśli chodzi o seriale, to dawno, dawno temu popularne było 奋斗, jakiś rok temu sporo osób oglądało 北京爱情故事 i 北京青年. Najlepiej będzie po prostu jak ściągniesz sobie 风行 albo 暴风影音, są to popularne programy do oglądania filmów, seriali i kreskówek online, w nich z najdziesz, to co Cię interesuje, albo też one podpowiedzą Ci, co oglądać.

May the Force be with you!
Ostatnio zmieniany: 3 lata 6 miesiąc temu przez .

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #6136 przez Niamey
aimier, no dosłownie przed kilkoma godzinami oglądałam u znajomej w domu[color=rgb(204, 204, 204)] 西游记. Ona w latach 90 urodzona, a też wspomina z dzieciństwa :)[/color]

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #6137 przez aimier
Z takich perełek z dawnych dni polecam również 黑猫警长, nie wiem czy ma to oś wspólnego z hasłem 不管白猫黑猫  :P , ale można się wkręcić, więcej tutaj:

Czas generowania strony: 0.176 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba