2 października 2010 - we're back :)

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #3784 przez homikus
Witajcie!

Po kolejnych drobnych techniczno-finansowych problemach i niedogodnościach SinoForum ponownie wraca do swojego, całkiem już długiego, życia :)

A historia wygląda tak. SinoForum stoi sobie na moim prywatnym serwerze i wszelkie koszta związane z jego funkcjonowaniem ponoszę zwykle ja sam. Ale tak się, niestety, zdarzyło, że chwilowo nie byłem w stanie opłacić w terminie wszystkich należności za serwer, a także za domenę, która akurat w tym momencie postanowiła być na wygaśnięciu. W efekcie tych jakże nieprzyjaznych czynników serwer został chwilowo zablokowany przez usługodawcę.

Dlatego właśnie tym razem, aby SinoForum jak najszybciej wróciło, postanowiłem zwrócić się do Szanownych Forumowiczów o jednorazową w tej materii pomoc. Której udzieliło kilka i tak już najbardziej dla SinoForum zasłużonych osób :)

Wielkie podziękowania idą dla następujących Forumowiczów (w porządku alfabetycznym):

jin tongxue
Radek Pyffel
Wlodek
ximinez
Yao Laoshi

Przy czym dodatkowe i szczególne podziękowania należą się ximinezowi, który dosłownie w ostatniej chwili (bo w ostatnich godzinach jej ważności) uratował domenę sinoforum.pl przed odejściem w eter, a tym samym przed niebezpieczeństwem podkupienia jej przez wraże siły. W uznaniu zasługi otrzymuje zatem nową forumową rangę, mianowicie 救国大夫 :D

Na koniec chciałbym podać do informacji Forumowiczów, jakiej wysokości koszta wspólnym wysiłkiem ponieśliśmy:

- domena sinoforum.pl - 71,98 zł
- dwumiesięczna opłata za serwer (tyle było wymagane dla jego odblokowania) - 2x 84,18 zł
czyli w sumie 240,34 zł.

Ponadto chciałbym również poinformować, że podjąłem dalsze kroki, aby sytuacja ta nie powtórzyła się. Mianowicie SinoForum zostanie przeniesione na inny serwer, któremu zapewniłem nieprzerwane działanie przez co najmniej cały kolejny rok, czyli do września 2011. Możecie być zatem pewni, że do tego czasu nie wystąpią żadne problemy :)

W związku z planowanymi przenosinami prawdopodobnie będę musiał za jakiś czas na kilka godzin uczynić forum niedostępnym. Ale postaram się to zrobić w nocy czasu polskiego. Zresztą, powinno pójść szybko.

No dobrze, to już chyba wszystko, co chciałem napisać. Dziękuję za uwagę :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc temu przez .
Temat został zablokowany.
Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3793 przez bialychinczyk
prosze przeanalizowc ten server www.hostrocket.com

mam tam oplacone to lipca 2011, bede przedluzal na 2 lata, mam reseller account, nie uzywam, tylko trzymam swoje domeny, moge udostepnic za darmo  bez limitow space & bandwidch
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0.206 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba