Dla Wlodka...

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #2203 przez Wlodek
bardzo mi miło, że (całkowicie niezamierzenie) mogłem się przydać :) jeśli chodzi o tybetański hh to nie wiem kompletnie nic, choć z pewnością istnieje i można go w wolnej chwili wygooglać (choć pewnie nie wybaidować ;))
co do podróży po Chinach - ja zawsze raczej trzymam się rubieży - jakoś tak mam, że lubię pogranicza, mniejszości itp. Polecam takie trasy - które swoją drogą mogą prowadzić dość daleko od granic państwowych.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #2204 przez YLK
Niezle, wysylasz mnie do diabla (czyli do Googla...:)).

Swoja droga kazdy ma swoje fascynacje, poszukuje czegos innego, moje zainteresowania akurat koncentruja sie raczej na kulturze natywnie chinskiej, czyli rozwinietej przez Hanow (czy tez ich przodkow). Stad tez podroze do osrodkow tej wlasnie kultury.

Musze przy okazji przyznac, ze tym linkiem w watku o mniejszosciach spowodowales, ze staram sie zachowywac daleko posunieta ostroznosc przy uzywaniu pojecia "kultura chinska"...

NB jakbys byl na poznanskiej sinologii, to tez pewnie czulbys dystans do mniejszosci... ;D I literatury chyba tez. ;D

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #2205 przez Wlodek
ojej, nie chciałem, żeby to tak zabrzmiało :) nie miałem zamiaru wysłać Cię do diabła, tylko po prostu przyznałem się do niewiedzy. Mam nadzieję, że nie obraziłeś się za bardzo i przepraszam.

co do Hanów - to kim oni właściwie są? To grząski grunt, ale takie pytania mają sens.

Sinologia poznańska słynie z zainteresowań mniejszościowych i dlatego blisko mi do nich mentalnie, choć ja akurat nie jestem folklorystą ani językoznawcą. A propos poznańskiej sinologii - z wczorajszego Dużego Formatu :
wyborcza.pl/1,75480,6228590,Przeszlosc_j...ca__sinolog__40.html

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #2206 przez YLK
Wlodek, smiertelnie mnie obraziles, wiec zbieram moje klocki i ide do innej piaskownicy... ;)

Specjalnie tam Duzy Usmiech  ;D wstawilem, zeby nie bylo nieporozumien, no ale internet to nie najlepsze medium do przekazywania pozawerbalnych informacji i emocji...

Za link dzieki - lezka sie kreci w oku, jak przypomne sobie mlodziutkiego Gacka na zajeciach na UAM, stare czasy, minelo juz 20 lat...

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #2207 przez homikus
No, Panowie, hip-hop z 乌鲁木齐 rządzi ;D Zawsze byłem zdania, że 99,99% hip-hopu to żenada, pomyłka i wstyd. W tym 00,01% niewiele się mieściło. Ba! Szczególnie, jeśli chodziło o hip-hop w wydaniu polskich blokersów...

Ale dzięki Wam poznałem właśnie całkiem nowy wymiar tej muzyki ;D Którego nijak nie jestem w stanie krytykować i mieszać z błotem... Szczególnie po tak edukacyjnie ukierunkowanym materiale audio-video ;D

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #6382 przez rik87
muzyka chińska jest bardzo ciekawa chociaż nie do końca jej nie rozumiem ale całkiem fajna

żyj chwilą tak jakby była ostatnią noclegi w białej podlaskiej rób to na co masz ochote

Czas generowania strony: 0.171 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba