Ciekawe chińskie kapele/wykonawcy?

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1070 przez YLK
Yao, egzamin ze znajomosci zycia zdales... ;D

Znam to moze za wiele powiedziane, ale poznalem, i pamietam malego jak Renata go do 语言u przywiozla (mieszkala tam pewien czas, to byl chyba 1993 rok), potem pojechala do HK, ja do Shanghaju i tak sie kontakt urwal...

Mam nadzieje, ze bedzie okazja odnowic znajomosc, powiedz Yao, bedzie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1071 przez Wlodek

NB na moje przyslepawe oczka Jin to rapper, ale nie turntablista... Muzyka fajna, za oknem duszno i parno po po-tajfunowym deszczu, rap idealnie dostraja sie do atmosfery wieczoru...

nie twierdziłem, że jest turntablistą, ale jedynym Chińczykiem, który odniósł jako taki sukces w świecie amerykańskiego HH. Pierwszy singiel 'Learn Chinese' wyprodukował swego czasu Wyclef.
Z tego co widzę jego ostatni album jest już bardzo 'chiński' (ABC), z większością kawałków po kantońsku. Podczas jego turnee po Chinach zrobiono film 'No sleep til' Shanghai' (wtajemniczeni wiedza o co chodzi ;)
Generalnie chyba w Chinach zaczyna się trochę coś ruszać. W zeszłym roku np. w BJ grali The Roots (na najnowszej płycie nawet jest o tym wzmianka).
Najbardziej zajaranych hip hopem Chińczyków spotkałem w Yinchuanie, raził mnie tylko ich styl a'la 50 cent, z obowiązkowym sztucznym brylantem w uchu i okularami na Top Gun.

Podsylajcie jakies fajne kawalki, bo tutaj trudno o to, jak sie ma kontakt tylko z chinczykami.

znam ten ból :)

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1072 przez YLK
Nie daj sie prosic i wtajemnicz nas dlaczego 'No sleep til' Shanghai'...?

Na The Roots bylem i - zaskocze pekinofobow - wlasnie w Shanghaju. Mimo nadgorliwej ochrony prawie wszystko nakrecilem, ale siedzialem za daleko, poza tym akustyka byla do d&%$ no i kieszonkowym Canonem nie uzyska sie jakosci DVD... W tej samej sali tydzien temu wystepowali G.Benson i Al Jarreau i brzmieli doskonale - wiec mam ich w lepszej jakosci... ;D

A w najblizsza sobote Incognito - lekki jazz; moze zadna wielka rewelacja, ale na bezrybiu...

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1073 przez Wlodek
to nawiązanie do 'No sleep til' Brooklyn' Beastie Boysów.
Myślałem, że Rootsi mieli jeden koncert w Chinach. Jak przyjęła ich publika? To z pewnością jeden z lepszych koncertowo zespołów świata, więc szkoda, że nagłośnienie to zmarnowało. Zobaczymy jak będzie tej jesieni w Warszawie, bo i u nas dźwięk jest z reguły podły.
Widzę, że intensywnie się udzielasz na koncertach :)
W ogóle ciekawie byłoby podyskutować o odbiorze zachodniej muzyki (mnie najbardziej interesowałby właśnie jazz i hip hop) w Chinach.

Napoleon Bonaparte

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1074 przez YLK
'No sleep til' Brooklyn' nie skojarzylem, a kawalek rzeczywiscie przeswietny...

Koncert The Roots byl jako show rewelacyjny - niezapomniane przezycie, nawet mimo kiepskiego naglosnienia.

Klip z koncertu:

Zabawne, chlopaki przyjechali na koncert takim dluuuuugim CUV marki 长城, chinski odpowiednik Hummera...

W tym tygodniu mamy festiwal jazzowy w Parku Jing'an - Incognito, Laura Fygi i inni:

http://jzfestival.com/

Staram sie bywac na wiekszosci imprez jazzowo-rockowo-HH, po tym, jak przed nosem przelecial mi koncert Stonesow (czego do dzis nie moge sobie wybaczyc, chodzilem dookola hali, w ktorej grali i lzy mi sie w oczach krecily, jak slyszalem dochodzace przytlumione stamtad dzwieki "Wild Horses"...).

Na tego typu koncerty w 90% przychodza expaci, reszta to chinki, ktore czesc z nich ze soba przyprowadza... ;D Zreszta mam wrazenie, ze tego typu muzyka nie trafia do lokalnej publicznosci. Jak bylismy na Hancocku i Shorterze, to siedzaca obok mojej lepszej polowy chinka w polowie naprawde dobrej solowki HH zapytala moja zone, kiedy ten koncert w koncu sie konczy...

W sumie tutejsze koncerty niestety nijak sie maja do tego, co mozna zobaczyc w kraju, i pewnie bedzie coraz gorzej, szczegolnie po wyczynach Bjork w marcu (zatkalo nas, jak uslyszelismy, co wykrzykuje; sam koncert zreszta byl swietny). Ponoc przed koncertem Harry Connicka (ktory gral tydzien po Bjork, w tej samej sali zreszta) Ministerstwo Kultury i Oswiaty wykreslilo mu z listy co ostrzejsze kawalki - jakby on cos ostrego w ogole gral... Nam sie podobal, ale ponoc jego wystepy poza Chinami sa znacznie bardziej zywiolowe.

Lokalna publicznosci na tego typu koncertach nie jest zywiolowa, koncert sie konczy, artysci sie klaniaja, a chinczycy juz sie tlocza do wyjscia... Wyjatkiem byl Linkin' Park - bylo goraco, ale tam byla mlodziez szkolna, jeszcze bez hamulcow, a moze juz inaczej wychowana...

Zabawne, wlasnie rzucilem okiem do TV, a tam rozmowa z niejakim DJ Gary, zwyciezca turnieju DMC China... Ide posluchac.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 1 miesiąc temu przez .

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1075 przez Wlodek
Herbie niedługo na 3 koncerty przyjeżdża do Bulandy, a jako wyznawca pewnie się wybiorę :) w sumie tak właśnie myślałem, że te koncerty to głównie dla laowaiów spragnionych Muzyki, a nie tej wszechobecnej sieczki. Swoją drogą to chyba dość znaczące, że wątek zszedł na wykonawców mało chińskich - ja nigdy nie słyszałem chińskiego muzyka, który by mnie porwał.
Co powiedział DJ Gary?

Napoleon Bonaparte

Czas generowania strony: 0.376 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba