Zagadki sędziego Di

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #692 przez tingyao
Tym razem proponuję dyskusję na temat ciekawej i niebezpiecznie wciągającej serii kryminalnej autorstwa
Roberta van Gulika =)

Jak ktoś jest wielbicielem Agaty Christie, to przy tych powieściach się nie zawiedzie, tym bardziej, że są zaopatrzone w solidny chiński klimat z epoki Tang...
Sama postać sędziego Di jest niesamowita - ortodoksyjny, że tak powiem, konfucjanista działający w imię sprawiedliwości, doskonały wojownik, sprytny, przebiegły i prawie (^^) nieomylny.
No i te trzy żony, żyjące ze sobą w idealnej harmonii... raj dla faceta =P

Jakie są wasze opinie, na temat tej pozycji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #695 przez ravmk
Na razie przeczytałem tylko jedną książkę: "Sędzia DI i nawiedzony klasztor". Gorąco polecam tę serię dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się o historii starożytnych Chin (architektura, ubiory, życie itp).

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #697 przez Xiama
NIe czytałem jescze ale na pewno będe szukał tych pozyci...w bibliotce pewnie nie mam szans.. :/

Xiama :)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #707 przez ximinez
"Sędzia Di i nawiedzony klasztor" przeczytałem będąc na pooperacyjnej w szpitalu (nic poważnego, byłem tam jeden dzień i wystarczyło, żeby przeczytać). Książka nadaje się na czytadło, akurat na szpital albo sanatorium. Tylko cholernie denerwowała mnie transkrypcja - nie dość, że stara, to jeszcze niespójna.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #757 przez Xiama
Znalazłem w netowej księgarni całą serie "Zagadki sędziego DI"...mam pytanie czy jakos chronolgicznie trzeba czytac? czy każda książka to osobna historia..czy są takie któe warto przeczytać i takie po które nie warto sięgac? a znalazłem nawet 13 pozycji...

Xiama :)

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #780 przez YLK
狄仁杰 to znana i popularna postac historyczna; obecnie w CCTV12 mozna ogladac serial p.t. "神探狄仁杰" opowiadajacy o jego dochodzeniach. Sam van Gulik jest wciaz pamietany w Chinach, jego nazwisko pojawilo sie ok. 2003 kiedy to Guqin 古琴 wraz z Kunqu 昆曲 zostaly zaliczone do skarbow niematerialnych kultury swiatowej (tak sie to chyba nazywa). Otoz Van Gulik ponoc opanowal na bardzo uczciwym poziomie cztery klasyczne sztuki wymagane od chinskiej inteligencji (琴棋书画), ale rowniez napisal pierwsza na zachodzie ksiazke o Guqinie.

Jesli ktos nie zna instrumentu, oto jedna z melodii ktora od dawna za mna chodzi:

v.blog.sina.com.cn/b/1244691-1275046370.html

w wykonaniu jednego z najwybitniejszych wirtuozow tego instrumentu, 龚一. NB jego uczen, Chen Leiji, gral na Guqinie podczas niedawnej ceremonii otwarcia olimpiady w Pekinie.

Dzwiek i obraz sa nieco przesuniete niestety.

Czas generowania strony: 0.168 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba