Mitologia chińska

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #4777 przez Mulan
Szukam ciekawej i wypchanej wiedzą literatury dotyczącej mitologi chińskiej, na chwilę obecną posiadam książkę "Legendy i pradzieje kraju środka" książka zapowiada się interesująco, ale chętnie bym jeszcze coś przeczytała.

Moje pytanko jest następujące - czy znacie jakieś książki w tym temacie godne polecenia?

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4819 przez Mulan
Wygląda na to, że będę musiała prowadzić dyskusje sama ze sobą, cóż może chociaż komuś przydadzą się informacje które tu zamieszczę ;)

Jestem już po 145 stronach z książki "Legendy i pradzieje kraju środka"  i muszę przyznać, że książka jest naprawdę świetna a sama mitologia chińska wciągnęła mnie na dobre. Jest niesamowicie dopracowana i bardzo przyjemnie się ją czyta.

Swego czasu nabyłam jeszcze jedną książkę dotycząca mitologi wydaną przez Rzeczpospolitą "Ludy starożytnych Chin" Jest to pozycja dużo skromniejsza od tej którą czytam obecnie, ale zawiera wiele ciekawych ilustracji i może być śmiało traktowana jako uzupełnienie.

PS. Czy naprawdę nikt tutaj na forum nie interesuje się mitologią chińską?  ;)

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4821 przez Chińczyk
Przyznam się, że próbowałem zagłębić się w mitologię chińską, gdyż na studiach zrobiliśmy ją w bardzo małym stopniu. Po 45 stronach Mitologii Chińskiej Kunstlera moja chęć pogłębiania wiedzy w tym kierunku minęła ;p

pewnie to wina książki, bo jest według mnie dosyć nieprzystępnie napisana, że aż odrzuca ;p

być może "Legendy i pradzieje kraju środka"  zmieniłaby moje zdanie w tym temacie :)

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4826 przez Mulan
Myślę, że bardzo dużo zależy właśnie od tego jak ta mitologia jest napisana, w końcu w większości są to opisy, co na dłuższą metę może być męczące. Może na początek poczytaj sobie tą drugą książkę o której wspomniałam i]ludy starożytnych chin[/i, z grubsza opisuje większość mitów a ilość tekstu nie przytłacza. Mi udało się ją nabyć za 5 zł na wyprzedaży w auchan ;)

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4827 przez Niltinco
Swoją przygodę z mitologią chińską zaczęłam od książki Kunstlera i tak jak w przypadku książek o japońskiej mitologii Kotańskiego jest to ból i udręka. Czytanie każdej kolejnej strony to był koszmar bo styl w jakim została napisana ta książka jest wyjątkowo sztywny i nudny. O ile Kunstler i Kotański byli świetnymi fachowcami w swoich dziedzinach tak pozycje przez nich napisane są tylko dla wybitnie wytrzymałych.

"Legendy i pradzieje kraju środka" to już zupełnie inna bajka. Tu treść podana jest w wyjątkowo przystępnej formie, tak więc czyta się szybko i przyjemnie ^^.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4828 przez Mulan
O widzisz a ja o mały włos nie zaczęłam właśnie od pozycji Pana Kunstlera.
Jedynie jaką mam uwagę co do książki "Legendy i pradzieje kraju środka" to początek.
Ciężko się to czyta nie mając przed sobą mapy geograficznej Chin, na pewno było by łatwiej gdyby takowa była do książki dołączona, aczkolwiek książka była wydana w 1978 więc można jej ten brak wybaczyć ;)

Czas generowania strony: 0.404 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba