Pearl S.Buck i jej twórczość

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4566 przez Mulan
Czy są tu osoby które czytały książki tej Pani? Jeśli tak to jakie są wasze odczucia po nich?
Osobiście przeczytałam już "Matka" i "W stronę życia" i obie książki bardzo mi się spodobały, najbardziej chyba dlatego że dużo w nich o rodzinach, ba głównym wątkiem jest właściwie rodzina. W książce pt "Matka" jak można się domyślić opisywane jest  życie kobiety w Chinach jako matki, ujmującej kobiety dla której całym życiem jest rodzenie dzieci i wychowywanie ich.

Książka "w stronę życia" to opowieśc o poszukiwaniu własnego ja - Chińczycy wychowani w Ameryce którzy chcieliby powrócić do swojego ojczystego kraju ale boją się, że okaże się on inny niż sobie do tej pory wyobrażali.

W chwili obecnej kończe czytać "Pałac Kobiet" i jestem tą książką zachwycona.

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #4576 przez Chińczyk
Czytałem "Spowiedź Chinki" ( znana również pod tytułem "East Wind: West Wind"). Tematyka jest podobna, młoda dziewczyna, wychowywana w tradycyjnej rodzinie chińskiej wychodzi za mąż, za Chińczyka, który skończył studia za granicą, przez co jego wiele zachowań, oraz sposób myślenia ulega zmianie. Po ślubie Chinka nie może się odnaleźć w nowym domu, gdzie jest inny wystrój, na wzór zachodni, również nie rozumie, dlaczego mąż ją traktuje inaczej, niż była do tego przygotowywana ( odnosi się do niej z większym szacunkiem, nie zmusza jej do niczego, daje jej pełną swobodę).

Generalnie duża dawka informacji o tradycyjnej rodzinie chińskiej, oraz zmianach z jakimi stopniowi Chiny musiały się zmierzać- wpływy zachodnie.

Szybko i przyjemnie się czyta :)) łatwo jest znaleźć tę książkę, wystarczy "wygoglować" :P

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #4583 przez Mulan
To dla mnie bardzo ciekawa informacja, z tego co piszesz na pewno mi się spodoba.

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy czytał ktoś z was może książkę  "Peonia" słyszałam, że słaba i jestem ciekawa opinii innych, do tej pory jestem zadowolona z stylu Pani Buck, więc wydaje mi się że i ta książka mnie nie zawiedzie, jednak niepewność pozostaje ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba