East Palace, West Palace [东宫西宫]

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #2254 przez Yao laoshi

Hoho, sztuka w Pekinie z chińskimi 同志 (może znacie już pewne nowe znaczenie tego słowa?), no proszę...

Ciekawe, czy to tylko kolejny odosobniony i niewiele znaczący przypadek, czy też coś się tam w tych Chinach zacznie zmieniać :)

To nie jest akurat nic szczególnie "hoho", tym bardziej, że sztuka miała premierę ładnych kilka lat temu, a ostatnio ją po prostu ponownie zagrano. Owszem, jeszcze kilka lat temu zdarzało się spotkać wykształconego Chińczyka, który uważał, że "czegoś takiego w Chinach nie ma", ale teraz już świadomość społeczna zrobiła wyraźne postępy.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #2359 przez YLK

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #2530 przez hxx
ja niedawno nawet przeglądałam książkę/pracę naukową o homoseksualistach w kinie chińskim. fotosy z niektórych filmów były dużo odważniejsze, niż bohater "East Palace.." strojący się w suknię. nie wgłębiałam się w tę publikację specjalnie, ale jeśli kogoś interesują szczegóły, to mogę zerknąć następnym razem w byblotece.

• @
  • @ Avatar
  • Gość
  • Gość
4 lata 6 miesiąc temu #5554 przez @
东宫西宫, dobry film, dobry.
Zresztą całkiem dokładna adaptacja sztuki 王小波. Może tylko w sztuce bardziej zwrócił moją uwagę wątek S/M.

Temat wprawdzie uwiądł, ale niedawno dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy "a propos".

Na początku stycznia w Pekinie wystawiano sztukę teatralną pod takim samym jak film tytułem. Sztukę napisał na kanwie scenariusza filmu jego autor Wang Xiaobo, który był mężem (był, bo zmarł w roku 1997) prof. Li Yinhe, chińskiej pionierki badań nad mniejszościami seksualnymi.

Biogram Wang Xiaobo na Baidu:
http://baike.baidu.com/view/4867.htm

Ba, napisała takie książki jak 同性恋亚文化(Subkultura homoseksualna) i  虐恋亚文化 (Subkultura S/M). Nie wiem czy Lin  Yinhe wpłynęła na Wang Xiaobo czy odwrotnie, ale wynik jest nieprzeciętny w obu przypadkach.

Czas generowania strony: 0.227 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba