Kazimierz Mijal i polski maoizm

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3419 przez Bolanren

Albo przypadek albo po co zadzierac z syjonistycznym lobby w Europie (nie mówie tego jako anty, lub przeciw srodowiskom zydowskim  ale jako pragmatyk).

Bolanren, wybacz, ale określenie "syjonistyczne lobby" jest dość jednoznaczne, a zapewnianie o tym, że nie jest to uwaga antysemicka jest próbą wypierania oczywistości.

Oczywiscie ze nie miałem takiego zamiaru.Wymieniłem tylko nazwe ruchu politycznego z którym Mijal w jakis sposób walczył a słowo  lobby napiasałem zeby podkreslic dosc mocna pozycje, szczególnie w swiecie finansowym i politycznym.W czasach kiedy Mijal działał takim własnie stwierdzeniem nazywano jego oponentów politycznych wiec oddałem nico klimat czasów.Chiny maja dosc dobre stosunki z panstwem Izrael, bryluja w swiecie ekonomii wiec na pewno jezli nie był to przypadek tylko ktos analizował kogo umiescic w albumie to Mijal nie był nikomu potrzebny bo nie ma liczacych sie kontynautorów którzy mogli by byc potencjalnie zadowoleni z takiego faktu a jego dawni polityczni przeciwnicy na pewno dzis sa silniejsi niz za jego czasów i maja szerokie wpływy.
Mówiac np. "lobby producentów ropy naftowej czy cukru" nie znaczy ze jestesmy do nich wrogo nastawieni.Ale oczywiscie jezeli ktos poczuł sie urazony to odwołuje to stwirdzenie i prosze aby sobie wstawic w to miejsce np: Puławianie (to tez oddaje klimat czasów działalnosci Mijala)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3420 przez Bolanren
Nie mogłem edytowac poprzedniej wiadomosci a chciałem to jeszcze dodac:

Mówiac np. "lobby producentów ropy naftowej czy cukru" nie znaczy ze jestesmy do nich wrogo nastawieni.A przeciez tak jak juz wspomniałem  taki ruch istnieje (az boje sie nazwy napisac) i nie ja ani nie Mijal go zakładalismy.ONZ potepiła syjonizm a nastepnie uniwezła to ze potepiła - i w tym przypadku tez jakies lobby za tym stało.Niestety ale nie mozna wymieniac pewnych nazw bo mozna zostac oskarzony o antysemityzm (zreszta to pod naciskiem semitów czyli arabów został w/w ruch potepiony przez ONZ 1975 roku).W 1991 roku Syjonizm został zrechabilitowany przez ONZ i nie jest niczym złym wiec pisanie o nim nie moze nikogo obrazac, chyba ze przyjmiemy ze to cos złego ale to jest wtedy obrazliwe dla osób które sie za takowych uwazaja np. członkowie Swiatowej Organizacji Syjonistycznej.
Nadgorliwa poprawnosc polityczna dotarła równiez do sinoforum :)
Ale oczywiscie jezeli ktos poczuł sie urazony to odwołuje to stwirdzenie i prosze aby sobie wstawic w to miejsce np: Puławianie (to tez oddaje klimat czasów działalnosci Mijala)
Tez niezrecznie mi sie troche zrobiło bo w sprawach chinskich z uzytkownikiem Yao Laoshi dyskutowac mi nawet nie wypada bo zdaje sobie sprawe z przewagi jego wiedzy i doceniam a jego posty zawsze z uwaga czytam.
Pozdrawiam.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3421 przez Yao laoshi

Tez niezrecznie mi sie troche zrobiło bo w sprawach chinskich z uzytkownikiem Yao Laoshi dyskutowac mi nawet nie wypada bo zdaje sobie sprawe z przewagi jego wiedzy i doceniam a jego posty zawsze z uwaga czytam.
Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za ten komplement, ale zapewniam, że żadnej niezręczności w dyskutowaniu ze mną na żaden temat nie ma, bo ani nie posiadam wiedzy absolutnej, ani wyłącznie słusznych poglądów. Więc nie chciałbym, żeby ktogolkwiek czuł się nieuprawniony do dyskutowania czy polemiki ze mną  :)

Co do "lobby syjonistycznego": nie zaprzeczam, że istnieje taki nurt polityczny jak syjonizm, niemniej jednak uważam, że się tego pojęcia nadużywało i nadużywa, czego przykładem jest nazywanie przeciwników politycznych "syjonistami" tylko dlatego, że są akurat pochodzenia żydowskiego.

Nie chodzi tu o terroryzowanie kogoś czy ograniczanie dyskusji. Poprawność polityczna, choć czasem przybiera rzeczywiście przesadne formy, ma określone historyczne korzenie. W tym wypadku aż nadto oczywiste - miliony ofiar ludobójstwa, których jednyną "winą" było ich pochodzenie, z powodu którego przypisano im wszystko, co najgorsze. Jak napisał Heinrich Boell, "słowa mogą zabijać". Jak wiemy z historii naszego kontynentu, rzeczywiście zabijały...

Pozdrawiam

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3422 przez Bolanren
Oczywiscie ze zgadzam sie ze "wyzywanie" kogos od syjonistów bo poprostu ma zydowskie pochodzenie to czysty głupota i bład merytoryczny, tak samo jak nie lubie (szczególnie na allegro) stwierdzenia "nie szajs z Chin" czy innych podobnych ale tu mysle ze wyjasniłem dlaczego uzyłem stwierdzenia jakiego uzyłem. Najwazniejsze ze sie szybko dogadalismy.Z drugiej strony to faktycznie swiat sie na tyle zmienia i przewartosciowuje ze pojecia nabieraja coraz to nowych znaczen bo jak np. rozumiec chinski komunizm w obecnych czasach w odniesieniu do zbrodni stalinowkich, czy Kambodzy Polpota -  systemy nazywaja sie tak samo ale po tym jednym pojeciem kryja sie zjawiska całkowicie odmienne.Jak ma sie rzekomy kapitalizm w Unii gdzie gospodarka sterowana przez licencje, pozwolenia, regulacje , normy, DOTACJE, zasiłki, bezpłatna słuzbe zdrowia, limity produkcyjne, programy pomocowe, obowiazkowe ubezpiecznia wyglada jak jak jakas forma socjalizmu.
pozdrawiam

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3423 przez deming
Tak, to zdjęcie jest niewątpliwie jednym z hitów - a kto to się tam zza Jianga wychyla... ;-)

no no nie jest to raczej lobbysta Marek D.:)

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3424 przez deming
卡兹米耶日·米杰尔

w zasadzie jest tylko jeden link, ale przyznaje sprawdzałem mało dokładnie...

Czas generowania strony: 0.203 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba