Co załatwi Donald?

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #1345 przez homikus
Oj, coś mi się widzi, że jego ostentacyjnie wyluzowana postawa wyrażona strojem nie przypadnie Towarzyszom-formalistom do gustu i to w kraju, gdzie etykieta zawsze była w poważaniu. Nie był to chyba najlepszy pomysł, zwłaszcza właśnie w przypadku Chin.

Swoją drogą, nie po raz pierwszy widzę pewien brak powagi przywódców naszej części świata w stosunkach z Azją Wschodnią. Przypomniało mi się właśnie, w jakim byłem szoku, kiedy wiele lat temu widziałem w telewizji krótką relację z wizyty Clintona w którymś z okolicznych państw, nie pomnę w którym. Uderzyło mnie, że ubrany był w rozchełstane polo i jakieś tam spodenki. Jako jedyny. Wręcz nieprzyjemnie prezentował się w otoczeniu dziesiątek garniturów.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #1347 przez deming
ciekawe jak ta wizyta wypadnie....唐纳德·图斯克 w Pekinie...w necie na chinskich portalach jak na razie cicho. tylko pojawilo sie bio premiera www.ce.cn/xwzx/gjss/gdxw/200810/21/t20081021_17132619.shtml
ciekawe czy RR odnotuje wizytę nasze PM. W każdym razie z tego co sie zorientowałem Wu Bangguo (nr 2 w Chinach) jest out of Pekin podobnie członek Stalego Komitetu Li Changchun (czlowiek od PR KPCh). A ponadto Wen Jiabao szykuje wizytę w Kazachstanie - pierwsza wizytę premiera Chin po 7 latach w tym państwie. 

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #1350 przez homikus
Na razie faktycznie nic. Ale i takie cuś się jeszcze pojawiło. Lakoniczne, aż do bólu:

whb.news365.com.cn/zhxw/200810/t20081021_2065389.htm

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #1364 przez Yao laoshi
Żadnych obszernych relacji w chińskich mediach nie będzie, ponieważ w tym samym czasie pojawi się w Pekinie wielu przywódców państw, które (w przeciwieństwie do Polski) cokolwiek znaczą i robią coś dla swojego wizerunku w Chinach.

Pamiętajmy, że Tusk przyleciał na szczyt ASEM. Spotka się wprawdzie z Hu Jintao i Wen Jiabao, ale nie sądzę, aby którykolwiek z nich szczególnie zapamiętał to spotkanie, zwłaszcza że odbędą w najbliższych dniach kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt takich spotkań.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #1368 przez deming
pamiętamy, pamiętamy...ale dzisiaj Ludowy daje biogramy Duńczyka, Polaka i Singapurczyka (s. 4) i całkiem "poważne zdjęcie":) vide: paper.people.com.cn/rmrb/html/2008-10/22/content_123382.htm

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #1369 przez Yao laoshi
Tak, ciekawe, że odnotowano fakt, iż Tusk jest "卡舒布族人" ;-)

Niestety, jedyny komentarz, jaki na ten temat usłyszałem od Chińczyków, z którymi pracuję, brzmiał: 挺年轻的。

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.198 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba