Najdziwniejsze chińskie potrawy

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #6403 przez Zhi Laohu

najlepsze potrawa to jest suszi

Chyba sushi ! :D podzielam Twoje zdanie. Uramaki albo krewetki w cieście. Mmmm pycha :)

I jeszcze może kimczi? Ja wiem, że generalnie dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się w ogóle od siebie nie różnią, ale mimo wszystko warto zwracać uwagę na takie subtelności...

Ja z najdziwniejszych rzeczy mogę wymienić rybie wnętrzności (horror, horror, jakby to ujął Joseph Conrad) oraz jedwabniki - pycha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #6404 przez aimier

Chyba sushi ! :D podzielam Twoje zdanie. Uramaki albo krewetki w cieście. Mmmm pycha :)

I jeszcze może kimczi? Ja wiem, że generalnie dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się w ogóle od siebie nie różnią, ale mimo wszystko warto zwracać uwagę na takie subtelności...

Ja z najdziwniejszych rzeczy mogę wymienić rybie wnętrzności (horror, horror, jakby to ujął Joseph Conrad) oraz jedwabniki - pycha.

Odnośnie jedwabników 蚕蛹, ku przestrodze! Jeśli jesteś uczulona / uczulony na pyłki traw lub jakichś innych roślin pamiętaj, że zjedzenie może wywołać reakcję alergiczną, a nawet SZOK ANAFILAKTYCZNY!!! Ostrożnie z takimi przysmakami! Nie wiem, co jest alergenem w przypadku jedwabników, czy jest to białko, czy coś innego, ale nie jest to przysmak dla wszystkich :(

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #6406 przez Zhi Laohu

Odnośnie jedwabników 蚕蛹, ku przestrodze! Jeśli jesteś uczulona / uczulony na pyłki traw lub jakichś innych roślin pamiętaj, że zjedzenie może wywołać reakcję alergiczną, a nawet SZOK ANAFILAKTYCZNY!!! Ostrożnie z takimi przysmakami! Nie wiem, co jest alergenem w przypadku jedwabników, czy jest to białko, czy coś innego, ale nie jest to przysmak dla wszystkich :(

Jestem uczulony na pyłki - odkąd pomieszkałem dwa lata w Pekinie. A jedwabniki jadłem wielokrotnie i nic.

Obawiam się, że Pekin sam w sobie jest znacznie bardziej szkodliwy niż jedwabniki.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #6414 przez aimier
@Zhi Laohu Ja jadłem wielokrotnie orzeszki ziemne i... i nic! Bo nie jestem na nie uczulony. Uczulenie na jedwabniki może być skorelowane z uczuleniem na pyłki, ale nie musi, ja nie jestem alergologiem. Miałem po prostu bardzo nieprzyjemny odczyn po zjedzeniu tego przysmaku i postanowiłem się tą wiedzą podzielić. Ostrożności nigdy za wiele... (chyba)

A co do Pekinu. To tak, miasto szkodliwe pod wieloma względami, nie tylko smogu i syfu na ulicach.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #6420 przez Zhi Laohu

A co do Pekinu. To tak, miasto szkodliwe pod wieloma względami, nie tylko smogu i syfu na ulicach.

Pekin jest jak papierosy albo wódka: w rozsądnych ilościach nie szkodzi, a bywa b. przyjemny.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #6481 przez blondi7

Temat jest o najdziwniejszych. Sushi jest całkiem normalne xD

Czy korzystaliście? Tani nocleg Warszawa ? Poszukuje też  biuro księgowe warszawa ,dobre biuro księgowe.

Czas generowania strony: 0.232 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba