Polecane chińskie restauracje i bary w Polsce (nie wietnamskie!!!)

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1635 przez Bolanren
Proponuje wpisywać miejsca gdzie w Polsce można skosztować chińskie (nie wietnamskie) specjały lub kupić niezbędne produkty (oryginalne).Lub może przyjąć zasadę, że podajemy wszystkie azjatyckie bary z wyraźną adnotacją z jakiego kraju Azji (Wietnam, Chiny, Japonia itd) pochodzi kucharz czy właściciel.
Ja narazie się wstrzymam z podawaniem adresów i poczekam na opinię Cesarza lub kogoś z jego świty bo proponowany przeze mnie wątek to pewien rodzaj reklamy w/w restauracji lub barów więc nie wiem na ile to jest dozwolone.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #1836 przez czolgista1985
Jesli  chodzi o restauracje chińskie w Poznaniu, byłem chyba w prawie wszystkich. Najbardziej podpasowala mi "Azalia" (św. Marcin 34, http://www.azalia.poznan.pl/index1.php prowadzona przez rodzine chinska. Dowodem na to ze podawane tu potrawy sa faktycznie chinskie jest to, ze w restauracji siedzi zwykle troche Chinczykow.
Jesli chodzi o oryginalne produkty z Chin - Wólka Kosowska. Nie bylem tam, ale czytalem ze to jedyne w sumie miejsce w Polsce gdzie mozna kupic oryginalne produkty do przydzadzania chinskich potraw
(m.in. pysznego 火锅) oraz urzadzenia ktore uzywaja Chinczycy podczas gotowania.

"Honesta turpitudo est pro causa bona"

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #1941 przez jin tongxue
Warszawa:
W Wolce Kosowskikiej godna polecenia jest chinska stołówka z prawdziwego zdarzenia prowadzona przez Chińczyków. Naprzeciwko jest duży chiński sklep spożywczy z artykułami z ChRL, nawet jest co nieco "spod lady";-}. Niestety, nie pametam nr hali, wiem że jest po lewej ręce wjeżdżającego przez bramę, nie przy samej drodze i nieco w głebi. Tam dają to co je sie w Chinach na co dzień. Można sie smacznie najeść po uszy za 20 zł.
Uwaga: czynne we wczesnej porze obiadowej - najlepiej 11-13.

Poza tym of course Cesarski Pałac na pl. Teatralnym. Znany z wysokich cen, ale kuchnia na bdb poziomie.

得魚忘筌,得意忘言。

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #2210 przez homikus

Ja narazie się wstrzymam z podawaniem adresów i poczekam na opinię Cesarza lub kogoś z jego świty bo proponowany przeze mnie wątek to pewien rodzaj reklamy w/w restauracji lub barów więc nie wiem na ile to jest dozwolone.

A czemu nie? Reklama nie reklama, zawsze dobrze wiedzieć, gdzie znaleźć prawie-prawdziwe chińskie jedzenie, a gdzie tylko pseudoazjatycki mish-mash wszystkiego ze wszystkim :)

No, przynajmniej ja na pewno z chęcią poznam jakieś nowe miejsca!

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #2234 przez Yao laoshi

Jesli  chodzi o restauracje chińskie w Poznaniu, byłem chyba w prawie wszystkich. Najbardziej podpasowala mi "Azalia" (...).

De gustibus non est disputandum, więc ograniczę się do stwierdzenia, że mam na temat tej restauracji zdanie radykalnie odmienne.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #2239 przez mkajzer
Co do restauracji "Cesarski Pałac" na placu teatralnym to można tam zjeść bardzo dobrze i wcale nie drogo. Byłem tam na lunchu. Niestety nie pamiętam ceny ale w granicach 18-20 PLN i można zjeść wszystko to co się nazbiera do miseczki - mongolski grill.

Czas generowania strony: 0.253 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba