Żołdacy MacArthura

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #1479 przez homikus
A to dobre... Boćki?

Ludność: 1500 mieszkańców /dane encyklopedyczne z 1998 r./
Kod pocztowy: 17-111
Zakłady pracy:
* Urząd Gminy
* Filia Banku Spółdzielczego w Brańsku
* Ośrodek Zdrowia,
* Stacja Benzynowa PKN Orlen
* Gminny Ośrodek Kultury
* Urząd Pocztowy
* Zespół Szkół
* Piekarnia
* Apteka
* Gminna Biblioteka Publiczna
* Lecznica dla Zwierząt
* Komisariat Policji

Prowadzą działalność:
* Ochotnicza Straż Pożar
* Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
* Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów   Alkoholowych w Boćkach

Siedziba:
* Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Świętego Józefa i  Świętego Antoniego
* Parafii Prawosławnej pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny

Niezbadane są wyroki Ukochanego Przywódcy...

Swoją drogą, wie ktoś co to jest to Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny? Fascynuje mnie to ;D (sorry za OT)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #1539 przez Yao laoshi

Swoją drogą, wie ktoś co to jest to Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny? Fascynuje mnie to ;D (sorry za OT)

Chodzi najpewniej o to, że - podług nauk kościołów chrześcijańskich (przynajmniej niektórych) - NMP nie umarła, ale została wzięta do Nieba (stąd "Wniebowzięcie NMP", które należy odróżnić od "Wniebowstąpienia Jezusa") razem z ciałem. Dla postronnego obserwatora mogło to wyglądać jak zwykła śmierć, ale skoro NMP została przeniesiona przez anioły do Nieba, nie można powiedzieć, że "umarła" - stąd pewnie owo "zaśnięcie". Teologiem jednak nie jestem, więc mogę się mylić.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #1540 przez homikus
Hm, brzmi sensownie. Zasięgnę porady mojego szanownego kuzyna, który jest już magistrem teologii (aleśmy się dobrali, ha, nie ma co, rodzinka... ;) ), choć (właśnie z tego powodu) nie przepadam za dysputami w jego przytomności. Ale to wygląda na warte poznania właściwej interpretacji.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #1542 przez Yao laoshi

Hm, brzmi sensownie. Zasięgnę porady mojego szanownego kuzyna, który jest już magistrem teologii (aleśmy się dobrali, ha, nie ma co, rodzinka... ;) ), choć (właśnie z tego powodu) nie przepadam za dysputami w jego przytomności. Ale to wygląda na warte poznania właściwej interpretacji.

Tylko uważaj, bo takie dywagacje nie mieszczą się w zdrowym marksistowskim światopoglądzie, a co dopiero w światopoglądzie marksistowsko-leninowsko-maoistowsko-dengowsko-trójreprezentacyjno-naukowo-rozwojowym  ;D

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #1545 przez xiaobai

Podobno wśród studentów koreanistyki na UW zdarzają się hardcore'owi wyznawcy juche. Śmieszne w sumie - taki folklor...

przepraszam, że nie o Zaśnięciu NMP, ale tak mi sie nasunęło. Pamiętam - pare lat temu zetknęłam sie przelotnie, jako widz i słuchacz, ze środowiskiem młodych miłosników ideologii Juche - i, z tego co mogłam dostrzec, to chyba nie tyle folklor czy wariactwo wychowanych w dobrobycie młodzieńców, ile przemyslana, bardzo konsekwentna, ale i pełna fascynacji strategia zbliżenia się do przedmiotu poznania - np. bodajże jedyna droga, aby wyjechać do Korei Pn. Nie chcę bynajmniej przez to powiedziec, że to blef, czy gra, tylko sprawa w sumie dalece złożona.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc temu przez .

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #3750 przez Koralgolster

(...)W najbliższym czasie planowany jest mecz w tenisie stołowym, który rozegrany zostanie w podbielskiej gminie pomiędzy dyplomatami tegoż narodu i reprezentacją Bociek.

http://bocki.500lecie.w.interia.pl/kolo.htm

:o Toż to moje rejony są! A to ciekawostka, a ja się dopiero teraz dowiaduję 8)

Z tym Zaśnięciem NMP chodzi o coś innego. Nie potrafię, niestety, tego wytłumaczyć, bo nie bardzo rozumiem różnicę, między prawosławiem, a katolicyzmem w tej kwestii :]

Obejrzałam ten i parę innych filmów PKF o tej tematyce. Propaganda w najczystszej postaci :-\ Za to ciekawie się ogląda. Nie mogę się nadziwić, że w cywilizowanych krajach są jeszcze ludzie, którzy popierają reżim Kima. ???

"Wie viele Sprachen du sprichst sooftmal bist du Mensch." J. W. Goethe

Czas generowania strony: 0.206 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba