Welcome To North Korea

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #520 przez homikus
Obejrzałem sobie ostatnio dokument o powyższym tytule "Welcome To North Korea". Nie jest to pierwszy film traktujący o sytuacji w tym kraju, który oglądałem, wcześniej widziałem już dość swego czasu głośne dwa dokumenty "North Korea - A Day In The Life" oraz "Undercover In The Secret State". Właściwie wszystkie mówią o czym innym.

"North Korea - A Day In The Life", jak tytuł wskazuje, miał pokazać codzienne życie (nie)przeciętnego obywatela Korei Północnej. Pamiętam, a było to już dość dawno, że zaskoczony byłem pewną rozbieżnością świata, który pokazany był w filmie ze tym, jaki obraz widnieje zwykle w głowie przeciętnego mieszkańca Zachodu. A ja, no cóż, specjalistą nie jestem, więc do tej grupy się zaliczam. To był dziwny film, oglądając go miałem wrażenie, że palce maczała w nim Kimowska propaganda.

"Undercover In The Secret State", i znów jak nazwa wskazuje, traktujący o znikomej, ale jednak istniejącej, opozycji wewnątrz i poza krajem. Tu już znacznie mroczniej i brutalniej, roi się od amatorskich i tajnych nagrań video etc.

Dla odmiany "Welcome To North Korea" traktuje to o tym to o tamtym, ogólnie tak ogólnie. Jednak w nim zobaczy człek tylko i wyłącznie niemal to, co Umiłowany Wódz i jego świta pozwolili ekipie nakręcić i opisać. Poza kilkoma wywiadami z emigrantami. Film można sobie obejrzeć za darmo TUTAJ , jednak polecam ściągnięcie sobie w lepszej jakości, tu akurat będzie to legalne.

Czy ktoś z Was widział te filmy, albo którykolwiek z nich? Jakie były Wasze wrażenia? A może, jeśli ktoś z Forumowiczów interesuje się głębiej Koreą Północną i wie o niej trochę więcej, potrafi skonfrontować to, co pokazano w tych dokumentach ze swoją wiedzą czy doświadczeniami?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #549 przez Beijing
Posiadam tylko bardzo ogólną wiedzę na temat Korei Północnej. No cóż, moje wrażenia nie są pozytywne, po prostu obawiam się państwa wybitnie totalitarnego, który posiada broń masowego rażenia i na dodatek szantażuje wszystkich wokół.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #590 przez dioboukha
Witam,

Korea Polnocna to ogromna mistyfikacja i unikalny kraj, gdzie Kim Jong Il i rodzine dysponuja z prywatną gospodarki.

Prowadze portal poswiecony Korei Polnocnej: www.northkorea.pl , zapraszam do przeglądania. Ponadto redaktorzy sa poszukiwani, wiec z checia zapraszam do wspolpracy.

Pozdrawiam

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #839 przez homikus
A tak, znam Twoją stronę i swego czasu przejrzałem ją bardzo dokładnie. Wśród tak minimalnej ilości takich miejsc w polskiej sieci, jestem pod wrażeniem. Gratulacje!

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.209 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba