Pisze się 金正恩?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #3817 przez ril
W polskiej prasie napotkałem na informację, że nawet nie wiadomo jak zapisać po chińsku nazwisko nowego przywódcy Korei Północnej. Według polskiej wikipedii też jest niejednoznaczność co do ostatniego członu: hancha 金正銀, 金正雲 lub 金正恩
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kim_Dzong_Un&oldid=23503652

A przy tym zarówno wersja angielska jak i chińska podają wariant 金正恩

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #3821 przez Yao laoshi
Mnie się ostatnio w jakiejś chińskiej gazecie rzucił w oczy tytuł "Korea Północna potwierdza tożsamość 金正恩" - musiałbym to jeszcze sprawdzić, ale to już chyba jest oficjalna wersja.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #3822 przez ximinez
A ja właśnie na dniach widziałem w 环球时报 zapis 金正银. To już sam nie wiem ;)

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #3833 przez xiaobai
...a 环球人物, ten nowy, z trzema Kimami na okladce powiada: "金正恩,ktorego imie media tlumaczyly wczesniej jako 金正云lub金正银..." Sukcesji poswiecone jest w tym numerze 7 stron. Co ciekawe, autor tekstow zamieszczonych na tychze stronach przyznaje, ze w dniu Wielkiego Zjazdu Partii byl w Phenianie i wdychal "odswietna i pelna radosci atmosfere", ale dalej sprzedaje w bezpieczny sposob wylacznie rzeczy pochodzace ze zrodel nawet nie wlasnych, ale po prostu ze zrodel niechinskich: "media poludniowo koreanskie twierdza, jakoby....", "amerykanscy naukowcy podejrzewaja...” Czyli wlasciwie o twierdzeniach i podejrzeniach jakichs mediow i jakichs naukowcow, a nie o samych Kimach.  :D Tak wiec tym razem niewiele z "wznoszenia sie wzajemnych relacji przyjacielskich krajow na jeszcze wyzszy poziom " jako czytelnicy korzystamy...

Czas generowania strony: 0.168 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba