Jeszcze o książkach traktujących o historii

• Gość
  • Gość
8 lata 8 miesiąc temu #670 przez
Co powiecie o "Dziejach kultury chińskiej" M. Kunstlera? Nieco szczupła. Dobrze napisana? A może też ktoś czytał "Chiny. Zarys historii kultury" C.P Fitzgeralda? Pozycja nieco stara, ale jak zapewnia Kunstler w przedmowie ponadczasowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Gość
  • Gość
8 lata 8 miesiąc temu #696 przez
Ja czytałem 'Zarys historii kultury Chin' Fitzgeralda i według mojego skromnego amatorskiego zdania warto to przeczytać.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #706 przez ximinez
Fitzgeralda czytałem dawno temu i z tego co pamiętam, to lektura bardzo ciekawa, choć napisana style, przy którym czasami trzeba się nieźle skupić. Mimo to polecam. A "Dzieje kultury chińskiej" póki co czekają na półce w kolejce do przeczytania, zostawione na lepsze czasy, kiedy będę miał więcej wolnego czasu.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #847 przez homikus
Ja natomiast miałem okazję, choć równie dawno, przeczytać "Dzieje kultury..." prof. Künstlera. I może powiem tak: do książek Künstlera i do niego samego mam pewien sentyment, ponieważ w czasach presinologicznych to właśnie jego pozycje czytałem najczęściej i najliczniej. Po części oczywiście dlatego, że były najlepiej i najłatwiej dostępne, ale także nie miałem jeszcze wystarczającej wiedzy w temacie. Książka jest dobra i ciekawa, ale nie wniesie wiele nowego dla kogoś, kto na polu kultury i historii chińskiej porusza się już jako tako swobodnie. Acz dla początkującego, jak ja wtedy właśnie, jest to rzecz naprawdę dobra, ponieważ dość ogólna i z w miarę kompleksowym podejściem.

To tyle, jednak czytałem ją dobre 8 lat temu, więc mogę nie do końca dobrze pamiętać :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.142 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba