Mordowanie starców

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #5745 przez Maia
Ostatnio zmuszona byłam do wymęczenia "Ludzi bezdomnych" Żeromskiego. Trochę o Francji, trochę o Polsce, typowo dla modernizmu. Dlatego też bardzo się zdziwiłam, gdy w rozmowie na tematy moralne bohater jako przykład (nawet nie wiem dokładnie czego, bo czytałam jednym okiem) podał chińskie mordowanie starców.

Nigdy w życiu o czymś takim nie słyszałam, zawsze żyłam w przeświadczeniu, że w Chinach (i generalnie w całej Azji) starcy są otaczani swojego rodzaju czczią.

Nic nie jest wytłumaczone, o Chinach pada tylko to jedno zdanie (bo moje zainteresowanie lekturą od tego momentu znacznie wzrosło). Stąd też moje pytanie: czy w całej historii Chin występuje jakiś przypadek mordowania całego starszego pokolenia? Pasowałoby to troszkę do rewolucji kulturalnej, jako niszczenie starego porządku, ale "Ludzie bezdomni" zostali wydani w 1900, a rewolucja wybuchła dopiero sześćdziesiąt lat później.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

"Tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi. A wy- czyż jesteście czymś więcej?"- J.Goethe w "Cierpieniach młodego Wertera"
Ostatnio zmieniany: 3 lata 7 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #6039 przez alan.stark
Istnieje kupywanie narzeczonych dla zmarłych synów i ich mordowanie. Oczywiście legalne to nie jest. Czasami rodzina wybiera ładną dziewczynę i mafia ją morduję i zakopują razem z zmarłym chłopakiem.

Nasze usługi to elektrycy w krakowie a także dobry
krakowski hydraulik

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #6041 przez homikus

Istnieje kupywanie narzeczonych dla zmarłych synów i ich mordowanie. Oczywiście legalne to nie jest. Czasami rodzina wybiera ładną dziewczynę i mafia ją morduję i zakopują razem z zmarłym chłopakiem.

Takie rewelacje wymagają podania wiarygodnego źródła i na pewno nie jest nim twórczość Mo Yana. Brak źródła -> kosz.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #6042 przez Niamey
Offtopic:

Swoją drogą, dziś mnie pewien Chińczyk przekonywał, że w Guandongu je się dzieci. "No wiesz, jak jakieś niemowlę umrze, to oni je przyrządzają i zjadają, ale takie rzeczy to tylko w Guandongu, w innych prowincjach, Shanxi, Jiangsu, Zhejiang tak nie robią. Za to w Guandongu jedzą wszystko - małpy, dzieci, koty."
Potraktowałam to w kategoriach "robienie sobie beki z waiguorena", ale koniec końców, on chyba rzeczywiście w to wierzył (rzecz jasna nie był z Guandongu).
Ostatnio zmieniany: 3 lata 7 miesiąc temu przez .

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #6047 przez homikus

Takie rewelacje wymagają podania wiarygodnego źródła i na pewno nie jest nim twórczość Mo Yana. Brak źródła -> kosz.

OK, źródła brak, jak widać. Jednak po namyśle postanowiłem pozostawić powyższą wypowiedź, ot, śmiesznostka taka.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #6132 przez janpasztet
w sumie może i tak, jeden z takich motywów był w serialu "Wzór" o matematyku. Jednak nie pamiętam w którym odcinku. Jak sobie przypomnę to podrzucę.

U nas hurtownia fryzjerska mamy takie rzeczy jak
kosmetyki macadamia

Czas generowania strony: 0.360 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba