Książka o chińskiej historii

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #201 przez lag_of_death
Cześć.

Jaką książkę polecilibyście osobie dopiero wkraczającej w cały ten przebogaty świat chińskiej historii?
Zależy mi na czymś pełnym informacji, bez lania wody, dużo sprawdzonych danych.
Znajdzie się coś ; > ?

Bardzo proszę o korzystanie z dobrodziejstw polskich znaków diakrytycznych.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 11 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #203 przez homikus
No cóż, dla kogoś, kto nie ma pojęcia o historii Chin i dopiero zaczyna się interesować tematem wciąż pierwszą i najlepszą pozycją jest moim zdaniem Historia Chin Witolda Rodzińskiego.

Bardzo dobrą pozycją jest również książka Dzieje Chin pod redakcją Shang Yue, na polski przetłumaczona również przez Witolda Rodzińskiego.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #210 przez ximinez
Jeżeli interesują Cię bardziej procesy historyczne niż faktografia, to polecam Historia Chin - nowe spojrzenie Fairbanka. Zarzuca się mu często sinofilię, ale mi wydaje się dość obiektywny.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #270 przez tingyao
Może być również "Historia Chin" Patricii Buckley Ebrey. Wydaję mi się całkiem, całkiem, choć to jedyna, którą miałam w zasięgu ręki =P

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #287 przez TaoQian
Reuschauer tez jest ok., rodzinskiego nie polecam bo zanudza jak dochodzi do 20 wieku.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #289 przez homikus

Reuschauer tez jest ok., rodzinskiego nie polecam bo zanudza jak dochodzi do 20 wieku.

Zanudza jak zanudza, moim zdaniem po prostu trzyma styl ;) Ale no cóż, zbyt daleko idących rozważań prowadzić nie mógł, bo czasy były jakie były, kiedy pisał książkę, a z okazji wydania z początku lat dziewięćdziesiątych nie sposób było napisać wielu rzeczy jeszcze raz, a jedynie dodać to i owo.

A moim zdaniem Historia Chin pod względem dokładności, doboru informacji i poświęconego im miejsca wciąż pozostaje najlepszą pozycją dla laika.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.291 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba