Taiwan częscią Chrl? Taiwan częścią Republiki Chińskiej? Co z tego wynika?

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #2406 przez ximinez

Dorwanie sie do wladzy za pomoca obcego mocarstwa to stara lewicowa taktyka. Przecwiczono ja w Polsce, nieprawdaz? To, ze Japonczycy uzywali flagi i godla KMT bylo na tej samej zasadzie na jakiej kolaboranci Stalina uzywali bialoczerwonej i orla.

To znaczy, że Japończycy też byli kontrolowani przez Komintern?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
8 lata 3 tygodni temu #2412 przez deming

Co, moze znow nie mam racji? ;D

pamiętamy, pamiętamy - z tej serii dobry jest jeszcze: Ruskie w kosmos poleciały - Wszystkie? - Nie. - To co mnie d... zawracasz.

a propos "patriotyzmu" to z jednej strony jest to zjawisko pompowane przez KPCh - jak dla mnie sprawa jest naturalna, poprzez utratę "komunistycznej twarzy" należy zrobić wszystko, żeby system monopartyjny przetrwał. Wszystkie wydarzenia związane z Tajwanem, USA - zbombardowanie Ambasady w Belgradzie czy EP-3 w 2001 są profesjonalnie wykorzystywane do kreowania poczucia wspólnoty. Ale to było zawsze, że wróg zewnętrzny jednoczył. Podobne jak dla mnie zadanie spełniał ZSRR - jak piszecie to wróg nr 1. Nihil novi sub sole - Mao potrzebował wroga zewnętrznego dla ujarzmienia opozycji wewnątrzpartyjnej i odzyskaniu władzy po tym jak Liu Shaoqi i Deng wzięli sprawy w swoje ręce jak mawiał eksprezydent. Dla przykładu Ussuri 1969 r. rozpoczęto w marcu tuż przed IX Zjazdem KPCh (kwiecień). Na zjeździe pochwalili Mao a Lin Biao wprowadził oficjalnie w struktury partii całe szeregi IV Armii Polowej, którą dowodził pod koniec lat 40. ZSRR spełnił swoje zadanie Chiński Chruszczow i radziecki byli z tej samej kliki.  Taki wizerunek prezentowało Renmin Ribao. Do tego chyba hasełka w stylu 中国的明天是苏联的今天 działały na nerwy towarzyszom w Pekinie, którzy chcieli tworzyć chiński model a nie kopiować "wzorce już sprawdzone" - a to chyba im zostało do dzisiaj...

• Gość
  • Gość
5 lata 9 miesiąc temu #4341 przez
还是波兰人看问题透彻,大陆很多人都还在政客的愚弄下浑浑噩噩。

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4342 przez Camillvs
我们这里知道所有的政府都是骗子,呵呵

我老婆的老爸经常说不靠神仙皇帝, 只靠自己。

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.170 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba