Japońska muzyka

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #2965 przez rachel
Jedyną piosenkarkę którą znam i lubię to aya matsuura(jestem ignorantka w tej dziedzinie, nie umiem dobrze szukac:p), ale sluchajac niektorych jej utworow spadam z krzesla, czy w japonii naprawde jest taki trend zeby zachowywac sie jak zosia co ma 3latka czy po prostu to jakis zart ktorego nie rozumiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #2966 przez Niltinco
Nie, to nie żart. Ogólnie w Japonii popularny jest trend „kawaii” w imię którego dorosłe kobiety zachowują się jak dziewczynki bo jest to „urocze” i kręci facetów (hmmm krypto pedofilia?). Japonki nie tylko modulują głos by był cieniutki i piskliwy, stawiają stopy do środka jak małe dzieci, ale również ubierają się w ciuszki jak dla dziewczynek i noszą buty (nawet szpilki!) o kilka numerów za duże (małe dziewczynki często zakładają buty mamy co uchodzi za słodkie, więc dorosłe kobiety chcą wywierać podobne wrażenie). Oczywiście nie każda Japonka zachowuje się w ten sposób, ale jednak trochę takich podstarzałych dziewoi biega po ulicach.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #3089 przez vforvieslav
Kolejne ciekawe połączenie jakie odnalazłem:
http://www.myspace.com/kogakusyu

Polecam też Ike Yoshihiro, szczególnie soundtrack z Ergo Proxy。 Mała próbka:
http://www.myspace.com/ergoproxysongs

• Gość
  • Gość
7 lata 8 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #3109 przez
Ogólnie słucham dość sporo japońskiej muzyki, ale nie mam się za jakiegoś znawcę czy też konesera. Słucham tego co mi w ucho wpadnie nawet jeśli jest na maxa kiczowate.  Ważne by nuta mnie porywała. Dir en grey czy jak to tam ten cały gack (sorki jeśli zrobiłem jakąś literówkę w nazwie), no oni akurat nie kręcą mnie swoją twórczością. Lubie Aqua timez, Asian Kung Fu Generation, Yui, jak i zarówno spokojniejsze rytmy Sasagawa Miwa, Rie fu czy też Chihiro Onistuka. Polecam Rie Fu mam jej dwa albumy są świetne szczególnie polecam  Anata ga Koko ni Iru Riyuh

lub coś z twórczości Chihiro

sasagawa miwa

Asian Kung Fu Geneartion

Mam nadzieje, że coś wam się spodoba. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 7 lata 7 miesiąc temu przez .

Czas generowania strony: 0.175 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba