Japońska muzyka

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1678 przez vforvieslav
Hej! A co z nihonno rokku i w ogóle z 日本音乐 - tzw. żybeńskim mjuzikiem?!
Widziałem że były jakieś propozycje, ale nie doszły do skutku... Jako zacięty słuchacz muszę poruszyć ten wątek, bo uzależnienie jest wciąż zbyt silne!
Nie jestem znawcą od strony organizacyjnej, ale mnie się wydaje, że w Japonii jest największy rynek muzyczny na świecie. Jeżeli komuś tam dziwaczne ubieranie się i 'fryzury' (bo na jednej głowie jest ich zwykle więcej niż 1) nie wystarcza, to atencję może uzyskać łącząc to jeszcze z muzykowaniem - wtedy droga do zauważenia jest krótsza. Niestety zamiast przykładać wagę do dźwięku, większa część wykonawców skupia się na strefie wizualnej (stąd tez chyba VisualKey) i robi się gąszcz przebierańców, chlapiących się keczupem, zakładających skórzane kostiumy, robiących z siebie demony, bądź przebierających się za kobiety ery wiktoriańskiej (to akurat jest ciekawe:) ). Co do rynku - jeżeli Chińczycy jeszcze ich nie przegonili to na pewno to wkrótce nastąpi... przeraża mnie jednak ilość produkowanego kiczu - ale to chyba nieodłączny element zarówno muzyki jak i życia.
Co Wy o tym sądzicie? Czego dokładnie słuchacie? Co polecacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1687 przez Niltinco
Za japońską muzyką nie przepadam i jedynie kilka utworów naprawdę mi się podoba. Większość, tak jak napisałeś, to straszny kicz. Jrock mnie przeraża bo jeśli typowy japoński rockman ma różową perukę, kieckę od siostry i tipsy większe niż panie z solarium no to ja dziękuję za takiego wykonawcę. W dodatku oni w ogóle nie potrafią śpiewać ani grać! Zacharczą lub zapiszczą coś do mikrofonu i machną sobie dłonią po strunach tak by tipsów nie zniszczyć i już uważają, że robią dobrą muzę. Wiadomo, że są też zespoły dobre, ale większość to niestety ci żałośni przebierańcy.
Jeszcze gorzej prezentuje się jpop, bo tego typu „gwiazdeczkom” w większości chyba normalnego chłopa trzeba by przestały „śpiewać” i ubierać się jak 5-latki. Przeważnie te utworki to większe dno niż disco polo, a teksty prześcigają się w grafomanii. Choć trzeba też przyznać, że obecnie światowy pop to też kiła i mogiła.
Chyba najlepszy nurt japońskiej muzyki to muzyka z gier gdzie można wyhaczyć prawdziwe perełki, gdzie facet śpiewa jak facet (a nie sierota ze skurczonymi jądrami), a kobieta jak kobieta (a nie dziewoja z przedszkola).
Rynek muzyczny japoński to chyba 2 największy na świecie i wiadomo, że na taką ilość zespołów i utworów nie trudno natknąć się na syf totalny. Z tym, że w przypadku jmusic ciężko jest też natrafić na rzeczy dobre i tu jest problem bo wiele fanów m&a zaślepianych tymi wielkookimi postaciami z wodogłowiem, bierze za dobre wszystko co japońskie i sika pod siebie jak usłyszy byle gówno grane przez rockmanów z tipsami zamiast wyszukiwać czegoś lepszego.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

• Heri Varga Vinr
  • Heri Varga Vinr Avatar
  • Wylogowany
  • Chłop
  • Chłop
  • Því at snotrs manns hjarta verðr sjaldan glatt...
Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1775 przez Heri Varga Vinr
Sigh jest całkiem ciekawy, jeśli się oczywiście lubi cięższe granie i jeśli się nie boi potwornych eksperymentów, dziwacznych zagrywek na pierwszy wrzut na ucho niestrawnych.

metal-archives.com/band.php?id=51

Z tymże ostatnie co ich słyszałem to Imaginary Sonicscape niestety.

A z stricte parapetowych klimatów, to rzeczy wydawane przez Matsuri Productions z różnych krain pochodzące, no i Prana, Joujouka i inne rzeczy pana Tsuyoshiego Suzukiego. Przynajmniej te starsze, bo jak to zwykle ze mną bywa, nowszych nie słyszałem, nie wiem, nie znam się.

No i jeszcze z motylowych klimatów Abigail

metal-archives.com/band.php?id=1282

jest niezłe całkiem, chyba że kogoś rażą wokale w stylu "ładziabaaa ładziabaaa" idące przez cały album. Mnie tam zawsze na chwilkę humor poprawiają, gdy świat się robi męczący i nudny.

A co do filmowej muzyki, to The Seatbelts rządzą, deptaj krzyże (lub inne dowolnie przez siebie wybrane symbole religijne).

Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür!

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #2092 przez homikus
O proszę, to i ja dorzucę swoje trzy grosze, przy okazji.

Ostatnio zasłuchuję się w jednej z najlepiej znanych na Zachodzie japońskich kapel, grającej nic innego, tylko soczysty klasyczny heavy metal ;D

Panie i Panowie, przedstawiam 陰陽座 (Onmyo-Za):

I tak jak z reguły nie przepadam za klasycznym heavy metalem, to ten w japońskim wydaniu jest rzeczą całkiem interesującą :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 7 lata 10 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #2102 przez vforvieslav
W sumie zapomniałem powiedzieć, czego ja słucham...

Pozostaję najwierniejszym fanem zespołu Rentrer En Soi ( http://www.myspace.com/rentrerensoi ), który jakoś się ostatnio rozszedł (lub niedługo to zrobi) i którego spośród 'japońców' usłyszałem jako pierwszy i wciąż słucham. Później Sound Horizon

- lekka i ciekawa muzyka. Są oni dość dziwną grupą - ich koncerty to bardziej spektakle operetki, zresztą yutubujcie jakeście ciekawi - polecam. W następnej kolejności i w lżejszych tonach Kagrra ( http://www.myspace.com/kagrraofficial ), dalej po trochu: MUCC, Miyavi, Matenrou Opera, X-Japan, Raphael i Tokijska Orkiestra Symfoniczna. Ostatnio zdobyłem prawie wszystkie możliwe ścieżki dźwiękowe z Evangeliona i też bardzo przypadły mi do gustu.

Tyle, co do japońskiej części mojej playlisty.
陰陽座 jest całkiem fajny/a (?). Masz może link, gdzie mogę posłuchać więcej, ew. 下载?
Ostatnio zmieniany: 7 lata 10 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #2106 przez homikus
No tak linków do 下载 nie przystoi mi podawać. Ale do całego serwisu - to co innego ;D

Poszukaj TUTAJ . Tylko nazwę wpisz najlepiej w znakach uproszczonych (to strona na 大陆, więc zmieniają nawet nazwy japońskie), albo od biedy w transkrypcji na alfabet łaciński.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.228 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba