Tibet Trip

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #2459 przez Yao laoshi
Zgadzam się z koniecznością zachowania otwartości na różne poglądy i argumenty, ale - podobnie jak Szanowni Koledzy - nie uważam za swój obowiązek tłumaczenia się z działalności Chińskiej Partii Komunistycznej tylko dlatego, że jestem sinologiem, tudzież jakieś materialne korzyści od chińskich władz uzyskałem. Oceniajmy jakość argumentów i siłę tez, a nie domniemane źródła finansowania, w przeciwnym razie zaraz ktoś zacznie snuć dziwaczne teorie i np. zarzuci Panu Michałowi, że finansuje go tybetański rząd emigracyjny albo jakieś inne instytucje i dyskutowanie utraci jakikolwiek sens.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #2472 przez YLK
Youtube zablokowany w Chinach:

http://inventorspot.com/articles/tibet_anniversary_nears_youtube_blocked_china_24704

No i niech ktos teraz probuje polemizowac z Michalem...

Naprawde, naprawde, ta milosc wymaga wyrzeczen... :-\

PS.A w tej chwili znow wrocil dostep do YT - cos sie towarzysze zdecydowac nie moga chyba... ;D
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #2476 przez xiaobai
No ale ja bym chętnie pogadała, gdyby nie ten napastliwy ton i dobór "argumentów". Bo można mieć dużą część racji (całkowitą racje ot mozna mieć w matematyce ale też nie zawsze), ale znaleźc do niej ośmieszające tą racje "argumenty".
Jeśli od razu na wstępie mam etykietkę utrzymanki chińskiego rządu, zaś "Chińczycy" en gros są utożsamiani z wyczynami Mao i jego rządów (jakby - z zachowaniem proporcji i różnic - napisać, że "Polacy" strzelali do robotników w kopalni Wujek - to formalnie prawda, ale chyba widać gołym okiem, dlaczego takie stawianie sprawy bardziej zaciemnia niż wyjaśnia), to przypomina mi to bardziej "dyskusje" na onet.pl, gdzie jest jakiś gość, który zawsze zaczyna posty per "cześć komuszki"  albo dzieciaki, co odpowiadają na jakąś argumetację niezgodną z ich "poglądami" (a przypomniajmy, że pogląd w dyskusji powinien być umotywowany, zaś argumenty - co niby oczywiste - powinny się odnosić do dyskutowanej sprawy) czymś w stylu "a to pewnie jesteś zazdrosną grubą babą i dlatego tak piszesz o Dodzie". 

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #4005 przez KOCHAMAZJE
  Poprzez czytanie tej przepięknej relacji z wycieczki do Tybetu aż musiałem sprawdzić jak wygląda Lhasa. Wyobrażałem sobie to miasto niczym w tym filmie z bratem pittem (...no.....wiecie//? :)) błotne dróżki dwa jaki 40 domków i koniec. Tym bardziej utrwalało mi się to przekonanie kiedy pisałeś o tylko JEDNYM hotelu czy tam dwóch bynajmniej......patrzę a tu okazuje się miasto wielkości Gdyni! Niskopodłogowe autobusy, betonowe drogi dużo samochodów (i to takich drogich) restauracji oraz hoteli napotkałem na zdjęcie w google pewnego hotelu i...podałbyś tą nazwę hotelu w którym mieszkałeś bo nie wiem czemu ale czuję że to ten hotel :). Więc czy to naprawdę od roku 1992 do 2010  Lhase napotkało tyle zmian??? Haha jak czary mary normalnie ;)

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #4007 przez homikus
Cesarski OFFTOPIC:

Drogi KOCHAMAZJE, kwestia inna przykuwa uwagę Cesarza. Mianowicie proszę o zmianę avatara, jako że zbyt podobny jest Cesarskiemu, co powodować może konfuzję pozostałych dworzan.

I mimo że Chom-Chom jest to inny, to jednak wciąż na rzut oka pierwszy zbyt podobny.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #4278 przez LiWanLi
Z dużym zainteresowaniem i wielką przyjemnością przeczytałam ten wątek. Moja ostatnia wizyta w Tybecie miała co prawda miejsce w kwietniu 2000, ale zgadzam się całkowicie z wypowiedziami osób, które nie widzą innej przyszłości dla Tybetu, jak w ramach państwa chińskiego.
Jestem akurat na etapie przetwarzania  tybetańskich zdjęć( mam duży zbiór analogowych) i pozwolę sobie część zamieścić ,jak się z tym uporam.

Czas generowania strony: 0.217 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba