prosba o pomoc

• Gość
  • Gość
5 lata 1 miesiąc temu #4941 przez
« dnia: Dzisiaj o 07:38:52 pm »

OdpowiedzCytuj
    ModyfikujModyfikuj
    UsuńUsuń

Witam serdecznie,
zwracam się do Państwa z ogromną prośbą.
Nazywam się Agnieszka Filipkowska, jestem z Gliwic i choruję na rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Choroba uszkadzająca komórki rdzenia kręgowego i pnia mózgu. Wśród chorób genetycznie uwarunkowanych jest to najczęstsza przyczyna śmierci dzieci. Według rokowań dzieci z tym typem żyją zaledwie kilka, kilkanaście lat. Obecnie mam 32 lata, z czego około 25 lat żyję na kredyt. Dzięki rehabilitacji 5 dni w tygodniu, sama oddycham, jem i piszę. Skończyłam filologię germańską, a obecnie jestem doktorantką na Uniwersytecie Śląskim. Czy skończę swój doktorat, nie wiem. Mam i tak bardzo wiele – wspaniałych rodziców, którzy zadłużając się do końca swoich dni zapewnili mi dom, w którym mogę jako tako funkcjonować choć i tak z pomocą osób trzecich. Niestety moja choroba jednak postępuje ostatnimi laty szybko i uniemożliwia mi tym samym aktywne życie. Od wiosny mam na tyle słabe ręce, ze potrafię napisać góra 10 linijek tekstu w Wordzie. Coraz ciężej samodzielnie mi siedzieć czy oddychać. W związku z tym nie wiem, czy mój stan fizyczny pozwoli mi na osiągnięcie moich celów życiowych – zrobienie doktoratu, dalszej pracy zawodowej, założenie rodziny. Jedyną szansą na spowolnienie mojej choroby jest terapia komórkami macierzystymi prowadzona w Chinach – www.beikebiotech.com . Jej miesięczny koszt to około 30 tyś USD. O tej możliwości walki z chorobą dowiedziałam się rok temu i zaczęłam działać, by zebrać tak ogromną dla mnie sumę. Niestety mnie ani mych rodziców, po ponad 30 latach walki z chorobą, nie stać na poniesienie takich kosztów. Muszę jednak tę sumę uzbierać jak najszybciej, gdyż nie wiem czy uda mi się kolejną zimę uciec przed respiratorem. W przypadku zaistnienia tak sporych problemów z oddychaniem niestety zostanę wykluczona z brania udziału w tej terapii.
W związku z tym w maju ubiegłego roku zapoczątkowałam akcję zbierania plastikowych nakrętek i sponsorów. Jej przebieg jest opisany na www.pomozagnieszce.site40.net lub na moim blogu www.agafilka.blox.pl
Udało mi się zebrać kwotę potrzebną na leczenie i jestem w trakcie finalizowania mojego wyjazdu. 27.04 lecę do Guangzhou (Kanton) na leczenie komórkami macierzystymi. Ląduję jednak w Hong Kongu 28.04 ok godziny 10.55. Stamtąd ma mnie odebrać kierowca z kliniki i zawieźć autem  do Guangzhou (Kanton).
Samolot powrotny z Hong Kongu mam 02.06 o godzinie 13.00 Szukam w Hong Kongu, jego pobliżu lub najlepiej w samym Guangzhou (Kanton) ludzi chętnych mi tam chociaż do minimalnej pomocy w sprawach językowych mówiących najlepiej po polsku lub chociaż po niemiecku, ewentualnie w najgorszym wypadku po angielsku.
Może znacie Państwo tam kogoś takiego? Do konsulatu tam oczywiście tez planuję się zwrócić.
Poza tym już szukam namiarów na taxi w Kanton, które jest kombi lub vanem. Byłoby to dla mnie jedynym wyjściem. No chyba, ze w Kanton jest przystosowane metro, ale nie potrafię tej informacji sprawdzić tu w Polsce.
Z góry też dziękuję za pomoc

Agnieszka Filipkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pomozagnieszce.site40.net

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #5147 przez 洋鬼子
Poradziłbym zarejestrować się na stronie http://www.couchsurfing.org/
Proszę wysłać mi wtedy nick na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. to wystawię pozytywną referencję.
Strona couchsurfing.org pomaga skontaktować ludzi podróżujących do różnych miejsc i znaleźć im 'opiekunów' na  miejscu, kogoś kto tam mieszka etc. Ma swoje plusy i minusy, ale nie mogę narzekać, bo w ten sposób gościłem parę osób z Polski podczas mieszkania w Azji oraz dzięki tej stronie znalazłem tu pracę.
Mam nadzieję, że to pomoże. Powodzenia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.171 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba