Wolności obywatelskie

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #1336 przez Yao laoshi

Czytając inny topik przypomniało mi się coś: w HK można w księgarni kupić „Mao” Jung Chang, co chyba świadczy o stopniu wolności słowa. W Chinach Kontynentalnych ta książka nie ma szans na pojawienie się na półkach.

Znowu muszę rozwiać Twoje nieco naiwne wyobrażenia o Chinach - przy okazji najbliższej wizyty w Pekinie mogę Cię osobiście zaprowadzić do księgarni, w której książka ta stoi na półce (chyba że akurat wykupią wszystkie egzemplarze, ale pewnie regularnie zamawiają, bo przy każdej wizycie ją widzę). W oryginale oczywiście, nie po chińsku, ale jest - nawet nie "spod lady".

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #1337 przez Yao laoshi

Ale technicznie rzecz biorąc było to jeszcze "za Brytyjczyków", przecież nikt nie napisał, że to oni je uchwalili :).

Taaa... a Komitet Centralny cierpi na schizofrenię i sam sobie zrobił złośliwy figielek ;-)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1357 przez Ling Ling
post usunięty

我唔係西人,我係雞蛋。
Ostatnio zmieniany: 8 lata 5 miesiąc temu przez .

Więcej
6 lata 2 dni temu #4003 przez KOCHAMAZJE

Ponad rok temu w Hongkongu będąc, zwróciłem uwagę na jedną rzecz, na którą nie sposób było nie zwrócić uwagi po miesiącach spędzonych w ChRL. Jedną z nich była taka oto scenka:

Drugą słupy ogłoszeniowe oblepione plakatami, na których wyłożono dość obszernie, co rząd ChRL robi z członkami Falun Gong, nawoływano do działań etc. etc.  wiem wiem stary wątek , ale miałbyś to zdjęcie zapisane na komputerze??? Bo coś jak widzisz chyba tamto ktoś usunął :)

Obie te rzeczy są nie do pomyślenia w Chinach kontynentalnych. Zresztą, niewielu nawet na myśl by to przyszło. KPCh, jak na razie, w miarę trzyma się obietnic złożonych przed 1997 rokiem i dotrzymuje warunków przekazania Hongkongu. Przynajmniej z grubsza. Ale pięćdziesięcioletni okres przejściowy kiedyś się skończy i wtedy Towarzysze będą mogli zrobić, co im się będzie podobało.

Oczywiście zapewne rozsądek weźmie u nich górę, Hongkong to wciąż kura znosząca złote jaja, a "Chińczycy pokochali pieniądz do tego stopnia, w jakim niegdyś go nienawidzili". Jak myślicie, czy KPCh będzie chciała coś w HK zmienić? Będzie dążyć do stopniowego ograniczenia tych, jak na Chiny niewyobrażalnych, swobód? Czy zaciśnie zęby i Hongkong pozostanie taki, jakim jest obecnie? Równie dobrze front Partii przez te lata może ulec drastycznym zmianom i dyskusja taka stanie się zupełnie akademicka. Ale załóżmy, że front Partii na razie się nie zmieni...

Więcej
6 lata 2 dni temu #4004 przez KOCHAMAZJE
Miałbyś Cesarzu to zdjęcie zapisane na komputerze???? Bo bardzo ciekaw jestem co ono przedstawiało ale niestety chyba ktoś je usunął :)

Więcej
6 lata 2 dni temu - 6 lata 2 dni temu #4006 przez homikus
Zdjęcie będzie niedługo, muszę ogarnąć kwestie techniczne i wtedy wróci.

Niemniej, drogi KOCHAMAZJE, kwestia inna przykuwa uwagę Cesarza. Mianowicie proszę o zmianę avatara, jako że zbyt podobny jest Cesarskiemu, co powodować może konfuzję pozostałych dworzan.

I mimo że Chom-Chom jest to inny, to jednak wciąż na rzut oka pierwszy zbyt podobny.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 dni temu przez .

Czas generowania strony: 0.231 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba