Jak się mieszka w Hongkongu?

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1311 przez Ling Ling
Straaaaasznie tego pytania nie lubię, bo trudno na nie odpowiedzieć. Odpowiedź "fantastycznie" ludziom nie wystarcza, w bardziej obszerna to można książkę napisać. Może kiedyś napiszę, na razie muszę skończyć i opublikować bieżący projekt :)

Od razu napiszę, że nie jestem takim "przeciętnym" białym expatem, który nawet nie podjął nauki miejscowego języka, ale upiera się, że kantoński jest baaaaardzo trudny, zbyt trudny, by się go nauczyć, na pewno nie mieszkam w Mid-Levels, nie spędzam czasu, chlejąc wódę w Lai Kwai Fong (w sumie ani razu tam nie byłam) oraz nie jestem tutaj, bo mnie przysłała firma i wiem, że za jakiś czas wyjadę, w międzyczasie narzekając na wszystko, od pogody (za gorąco) przez jedzenie (że chińskie/kantońskie) do Chińczyków (że ich dużo, że w ogóle są i do tego niektórzy nie znają angielskiego) ;)

Natomiast mogę napisać, że opinie, jakoby HK był betonem i niczym poza tym, to totalne bajki turystów, którzy nie wyściubili nosa poza tradycyjne turystyczne atrakcje. Mam koleżankę, która w HK była wiele razy, to ona przywiozła mnie tu po raz pierwszy, ale jak w tym roku przyjechała i pociągałam ją po miejscach, do których turystów nikt w przewodnikach nie przysyła, to jej się oczy ze zdumienia otworzyły, że w HK takie miejsca są :) HK jest malutki, ale są miejsca, których zdjęć w żadnym przewodniku nie znajdziecie.

Może zatem macie jakieś konkretne pytania? Bo ot tak to nie wiem, jak odpowiedzieć na "jak się żyje w HK?" ;)

我唔係西人,我係雞蛋。
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1346 przez homikus

Natomiast mogę napisać, że opinie, jakoby HK był betonem i niczym poza tym, to totalne bajki turystów, którzy nie wyściubili nosa poza tradycyjne turystyczne atrakcje.

To akurat wiem :) I dotyczy to nawet miejsc w przewodnikach jak najbardziej wspominanych. W HK byłem kilka razy, niestety zwykle były to krótkie pobyty w celach zawodowych i tylko raz miałem czas i okazję na kilkudniowe zwiedzanie.

Jednym z takich magicznych miejsc jest Wyspa Lantau (烂头). Na górę, do wielkiego Buddy Tian Tan (天坛大佛), wjechałem sobie kolejką linową. I już same widoki zapierały dech... Do tego wspaniała, gęsta mgła, wszystko sprawiało niesamowite wrażenie.

Z początku planowałem wrócić też kolejką, ale kiedy po drodze a szczyt zobaczyłem te zalesione zbocza i doliny, wiedziałem już, że będę wracał po części na nóżkach. I nie pożałowałem, było przepięknie :) Oczywiście nie zszedłem na sam dół, wlazłem w końcu przy jakiejś okazji w autobus, ale i tak się napatrzyłem :)

TUTAJ skrobnąłem krótką relację z tego wypadu.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc temu przez .

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #4002 przez KOCHAMAZJE
Oj, ale szkoda link który podałeś coś nie działa :(  .

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #4126 przez Camillvs
Widziałem takie miejsca zielone w filmie o policjantach i gangsterach pod tytułem "导火线". I nigdzie na horyzoncie, jak się okładali po gębach pośród krzaków, nie było widać wieżowców.

人在江湖,身不由己!

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5148 przez 洋鬼子

Zgadzam się z homicus, Lantau (o ile nie mylę wysp) jest malownicza. Na górę nie wjechałem, bo lało i wiało, ale nie żałowałem i tak. HK ma świetne połączenia metrem i masę ciekawych miejscówek. No i parki, które zapierają dech w piersiach. Miast za bardzo nie lubię, ale może w HK bym sie zdecydował pomieszkać na jakiś czas.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #6122 przez HongKongDreaming
Mi się mieszka całkiem fajnie, ale na pewno nie jest to życie w raju jak przedstawiają niektórzy. Jestem tutaj już od półtora roku. Znam doskonale to miejsce z uwagi na to, że większość moich znajomych to albo chińczycy albo Hongkońgczycy. Oprócz tego, że jak się nie ma milionów na koncie to warunki mieszkaniowe są fatalne to rozrywka i praca dają wiele satysfakcji. Plus Hongkong to super baza wypadowa to innych miast w Azji.

Czas generowania strony: 0.187 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba