Problem z pocztą

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4250 przez Bandicota
W odróznieniu od tzw. "nowych studentów", którzy mają jeszcze chwilę czasu i inne problemy na głowie, nas- "starych studentów" problem poniżej opisany dotknąć może niebawem. Dla tych, co wracać muszą i tych, co zgromadzone mienie zabrać ze sobą planują- mam złą wiadomość. Od nowego roku (chińskiego) Poczta Tajwanska nie przyjmuje paczek morsko-lądowych wysyłanych do Polski, Niemiec, UK. Był to najtańszy ze znanych mi sposobów przemieszczania dobytku między Formoza a Polska (15kg- ok. 1000ntd) i bez tej możliwości zostaję bezradna z paroma metrami bieżącymi książek i innych wartych wywiezienia obiektów.

Czy ktoś z szanownego towarzystwa zna podobnie niedrogą alternatywę?

Tak sobie myślę, może można by kolektywnie wynająć jakiś kontener?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4251 przez YLK
To i tak mieliscie dlugo bardzo dobrze, bo z ChRL paczek ladowo-morskich nie mozna wysylac do Polski chyba od dobrej dekady, najtaniej poczta do SALem...

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4252 przez Shenlanna
Ja się na długo i dobrze nie załapałam, bo mi właśnie ucięli znienacka.
Chętnie wysłałabym taniej, ale nie mam aż tyle paczek, żeby to się bardzo kalkukowało... Na razie najlepszą opcją jest znalezienie kogoś znajomego w Niemczech lub Holandii i potem przetransportowanie sobie tego do Polski chyba...

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4255 przez YLK
Nie musicie brac calego kontenera, wiem, ze swego czasu studenci tutaj wykupywali kilka m3 w kontenerze i slali wszystko droga morska. Sa tez tzw relocating companies, ktore byc moze podjelyby sie takiej wysylki, moze rowniez warto sprawdzic DHL, UPS, Fedex, etc., a noz maja jakies specjalne stawki dla transportu morskiego.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4256 przez Bandicota
Rzeczywiscie obilo mi sie o uszy-  slyszalam o firmach zajmujacych sie szeroko pojetymi przeprowadzkami, ale nie wpadlam na to ze firmy kurierskie moga swiadczyc podobne uslugi, dziekuje :) za ok 3 tyg. zabiore sie powaznie za sprawdzanie. Tymczasem moznaby sie "stowarzyszyc"- wyczuwam jakos instynktownie, ze wieksza objetosc/mase mozna byloby przetransportowac taniej. Odzywajcie sie wiec, Dlugonosy...

Czas generowania strony: 0.177 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba