Tajwańscy stypendyści 2008 (Scholarship Program of Taiwan)

• Gość
  • Gość
8 lata 7 miesiąc temu #917 przez
No to dużo nas, Polaków w tym roku. Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem narodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #1605 przez misheque
Na wyspie rzeczywiscie jest nas wiecej, niz mogloby sie wydawac przy pierwszej refleksji. Nie tylko nie wszyscy sa na kursach jezykowych (takze jak juz wspomniano studia magistergskie i doktoranckie) ale takze nie wszyscy studiuja, sporo tu taj pracuje, zyje. Ja od lipca mieszkam i pracuje w Hsinchu, przylecialem na wyspe po rocznym kontrakcie w Pekinie. Powinniscie znac chociaz ze slyszenie to miasto, ze wzgledu na polozony tutaj slynny tajwanski Science Park, strategiczne miejsce dla tajwanskiego przemyslu IT. Osobiscie znam tu siedmioro innych Polakow, jeden student na wymianie, restza pracuje, w tym jeden doktorant po uniwersytecie tokijskim obecnie pracuje na NCTU (国立交通大学), czyli uczelni nr 1 w rankingu dziedzin inzynieryjnych na wyspie (51 na swiecie). Pozatym w Hsinchu jest jeszcze NTHU (国立清华大学). Bardzo mozliwe, ze nie znam jeszcze wszystkich polakow w Hsinchu, moze byc jeszcze paru inzynierow zatrudnionych w Science Parku. Moj znajomy, z ktorym pracowalem w Pekinie, takze Polak, pracuje i zyje w Taichungu. Polakow na wyspie troche jest, a ja mialem okazje poznac tych spoza Taipei i spoza srodowiska akademickiego, to jakby drugi swiat, trudniej do nich dotrzec jezeli samemu jest sie studentem, ale jesli sie tutaj zyje i pracuje, to nabywa sie innego rodzaju kontakty. Zreszta sam bardzo malo poznalem srodowisko akademickie, choc wy miedzy soba pewnie znacie sie swietnie, zwlaszcza w Taipei. Bycie tu jako student to nie to samo co bycie tu w pracy. Polakow jest tu wiecej niz by sie moglo zdawac. Co do Taipei to wiem napewno ze jest tam na 政大 Slawek z japonistyki poznanskiej. A ja moze juz niedlugo dolacze do lokalnego srodowiska akademickiego, bo aplikowalem na program MBA, wyniki moze poznam w przyszlym miesiacu. Pozdrawiam wszystkich ziomkow na wyspie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.306 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba