Nowy dział - Nierzetelny klient

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3680 przez ximinez
Koleżanki i koledzy po fachu - należymy do relatywnie wąskiego grona osób pracujących z językiem chińskim. W związku z tym mamy możliwość wymieniania się informacjami i doświadczeniami z dużo większą skutecznością niż tłumacze z innych, bardziej rozpowszechnionych języków.

Na pewno każdy z nas zetknął się w tym czy innym czasie z nierzetelnym, niepłacącym lub z innych powodów niewartym współpracy klientem. Proponuję zatem utworzenie nowego działu na forum, w którym będziemy mogli dzielić się informacjami i ostrzeżeniami na ich temat. Podstawowym warunkiem musi być dokładny opis sytuacji, tak aby każdy mógł sam ocenić na ile klient jest faktycznie niewiarygodny, a na ile w grę wchodzi rozżalenie postującego.

Co sądzą o tym poddani Cesarza i sam Najjaśniejszy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3692 przez Camillvs
Właśnie jakaś firma chińska chciała, żebym im tłumaczył gry przeglądarkowe, m.in. jakieś takie w które można grać na naszej klasie ;)

Jako że oni są w Pekinie, a ja w Polsce, to zaproponowałem, że albo popiszemy umowę- Chińczyk wysyła pierwszy, a ja mu odsyłam, albo zapłaci najpierw 30% wartości zlecenia, jakim jest dla niego 10 tys. znaków, albo będzie mi płacić po każdym 1000 znaków tudzież po połowie z tych 10 tys. A ten koleś nagle mówi, że wysyłanie do Polski umowy to 麻烦,30 % też nie wpłaci, a płacą po każdym liczącym ok. 10 tys. znaków. I jak z takimi cwaniaczkami negocjować, co to tylko ich zdanie uznają za właściwe?

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3708 przez ximinez
Na Twoim miejscu twardo obstawałbym przy swoich warunkach, a najlepiej niech płaci w ratach, np 3 po skończeniu 1/3 zlecenia. W najgorszym wypadku zostaniesz z 2/3 zapłaty.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #3716 przez Camillvs
Zdecydowali się na umowę, zobaczymy co z tego wyniknie...

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #3737 przez homikus
OK, czyli jak, zakładać dział? Chodzi mi o to, żeby nie okazało się, że przez kolejnych kilka miesięcy będzie tam wisiała jedna firma ;]

Zresztą, jest jeszcze tu pewna ważna kwestia, mnie osobiście dotycząca. Za treści pojawiające się tutaj odpowiadam ja. I, niestety, tylko ja. Czyli, hipotetycznie rzecz biorąc, mógłbym się pewnego dnia obudzić ze sprawą na wokandzie. Dlatego, jeśli dział taki powstanie, każda jedna zamieszczona tam negatywna opinia zawierająca wymienioną z nazwy firmę będzie musiała zostać pięć razy przez opiniującego przemyślana. I, prawdopodobnie, przeze mnie jakoś tam zatwierdzona.

Mam nadzieję, że moje obawy nie są niezrozumiałe :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #3746 przez ximinez
Ja jestem za utworzeniem działu i jak najbardziej rozumiem potrzebę zatwierdzania każdego takiego tematu.

Czas generowania strony: 0.397 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba